Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
P

Account Manager

Companie Verificata

Adaugat: 2 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
PROMO DIVISION SRL
Industrie:
Publicitate, media si comunicare
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 1679 salarii introduse in Salario: 5.300 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Junior
Vechime:
2 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Experienta minim 2 ani in domeniul productiei publicitare (tipografie, agentie de publicitate, producator materiale promotionale).
Experienta si aptitudini in vanzari.
Limba engleza.
Cunostinte bune de operare in Microsoft Office (Word, Excel)
Prezenta si aspect fizic placut.
Abilitati de comunicare si organizare, orientat spre rezolvarea problemelor.
Meticulos, atent la detalii.
Capacitate de analiza.
Capacitate de a lucra sub presiune, cu termene limita.
Initiativa, dinamism.
Abilitati de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- identifica si contacteaza potentiali clienti noi.
- asigura interfata cu actuali clientii ai companiei, interactioneaza cu acestia pe toata durata unei solicitari/comenzi.
- preia cererile de la clienti si clarifica cerintele acestora.
- transmite, la cerere, preturi clientilor potentiali – in baza unei liste existente (preturi standard) si dupa consultarea cu Managing Director (preturi non-standard); sau in baza unei cereri la furnizori.
- transmite comanda ferma catre ceilalti membri ai echipei (DTP, Productie) sau catre furnizori.
- se asigura ca va obtine in timp util de la client fisierul si materialele necesare productiei.
- organizeaza si coordoneaza activitatea - interactioneaza in permanenta atat cu DTP-istii, cu furnizorii, cu personalul intern din productie, pentru a se asigura de respectarea termenelor comunicate clientului.
- comunica cu clientul pe durata de executie a produsului / -lor.
- introduce datele comenziilor in programul de gestiune al comenziilor.
- urmareste incasarea facturilor.

Beneficii:

Beneficii:

Salariu fix plus comision in functie de performanta.
Laptop si telefon mobil cu abonament
Mediu de lucru civilizat si prietenos, într-o locație centrală aproape de mijloacele de transport

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Account Manager
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti