Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

Accountant Mid-Level (Contabil - Mid-Level)

Companie Verificata

Adaugat: 4 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
SIGMA ACCOUNTING & CONSULTING SRL
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Persoana autonoma, cu abilitati foarte bune de organizare si atentie la detalii pentru a se alatura echipei noastre de contabili si experti contabili.
Seriozitate
Profesionalism
Onestitate
Perseverenta
Colegialitate
Absolvent al Facultatii de Contabilitate si Informatica de Gestiune

Descrierea jobului

Pentru a reusi ai nevoie de:
Studii superioare, în domeniul contabilitate/finante;
Cunostinte temeinice de contabilitate si fiscalitate;
Experienta in domeniul financiar-contabil (operare documente contabile completa, intcmire declaratii fiscale, intocmire bilanturi) de minim 3 ani;
Cunoasterea unui program de contabilitate/ERP ( de ex : Win Mentor, MentorEnterprise, Ciel, SAP, Navision) si MS Office (excel/word) ;
Capacitate de analiza si atentie la detalii;
Capacitatea de asimilare a cunoștințelor noi și de implementare a informațiilor în activitatea zilnică;
Rigurozitate, perseverenta si organizare;
Atitudine pozitiva, capacitatea de a lucra în echipa, sociabilitate si, dinamism;
Certificatul de Expert Contabil sau stagiar Ceccar reprezintă un avantaj.

Responsabilitati:
Servicii externalizate de contabilitate a unui grup de societati care face parte dintr-un holding, de la operarea documentelor pana la intocmirea declaratiilor fiscale si a situatiilor financiare;
Se va lucra in echipa, sub supravegherea si indrumarea unui manager-partner.

Contabilitate si fiscalitate generală;
Verificarea documentelor primare daca sunt conforme cu cerintele legale in vigoare;
Analiza si gestiunea: productiei, amortizării mijloacelor fixe, dobânzilor la credite, diferențelor de curs valutar;
Evidența furnizorilor / clienților de mărfuri și servicii;
Întocmirea rapoartelor și situațiilor contabile, înregistrarea și verificarea jurnalelor de contabilitate, pregătirea balanței lunare și a situațiilor contabile periodice;
Intocmirea si verificarea jurnalelor de TVA, a declaratiei recapitulative privind A/L intracomunitare si a declaratiei de TVA;
Intocmirea in termen a declaratiilor lunare si trimestriale si a altor declaratii solicitate de autoritatile fiscale;
Intocmirea de situatii financiare anuale/semestriale;
Realizarea de diverse rapoarte și situații pentru management când este necesar;
Transmiterea de informatii catre echipa de audit;
Urmărirea modificărilor legislative si asigurarea respectarii acesteia;
Menținerea legăturii dintre conducerea societății sau superiorul ierarhic și toate verigile societăților din portofoliu.
Implicarea in diferite proiecte (ex: due dilligence financiar-contabil; audit; verificari, etc)

Beneficii
Se ofera un mediu profesional alaturi de persoane bine pregatite, training, prespective de crestere profesionala, pachetul salarial este unul motivant, salariul fiind corelat cu nivelul de pregatire profesionala, oferta financiara urmand a se negocia in cadrul interviului.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Accountant Mid-Level (Contabil - Mid-Level)
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti