Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
U

Administrator de contract

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
UTI FACILITY MANAGEMENT SA
Locatie & Tipul Jobului:
Craiova | Program Full Time
Nivel experienta:
Junior
Vechime:
2 ani
Descriere:

Candidatul ideal

-Studii: medii / superioare;
-Experienţã profesionalã: Minim 1 an într-o poziţie similarã;
-Competenţe şi abilitãţi:
-Cunoaşterea modului de operare într-un ️️️︂︀︍︈︍​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎program ERP şi operare PC - MS Office;
-Cunoştinţe de contabilitate primarã şi de management de proiect;
-Abilitãţi numerice, de organizare, planificare, atenţie la detalii;
-Limba englezã - nivel mediu.

Descrierea jobului

-Realizeazã înregistrãrile în sistemul ERP a tuturor documentelor aferente contractului, precum şi a datelor solicitate de cãtre managerul de proiect;
︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀-Emite pentru fiecare contract necesarul de materiale, echipamente etc., conform graficului prezentat în Business Plan, la solicitarea Managerului operaţional;
-Întocmeşte situaţia consumului de materiale şi raporteazã managerului operaţional stadiul aprovizionãrii echipamentelor şi materialelor pentru contractele aflate în derulare;
-Întocmeşte şi transmite cãtre Direcţia Economicã documentele necesare obţinerii Scrisorilor de Garanţie Bancarã sau pentru deschiderea acreditivelor bancare pe contractele aflate în derulare;
-Rãspunde de lansarea comenzilor de execuţie, proiectare, service în garanţie;
-Urmãreşte indicatorii financiari realizaţi şi îi comparã cu cei din Business Plan;
-Urmãreşte din punct de vedere cantitativ situaţia echipamentelor livrate în cadrul contractelor;
-Urmãreşte efectuarea serviciilor de mentenanţã conform cerinţelor contractuale (revizii planificate/programate, rezolvarea incidentelor);
-Urmãreşte şi gestioneazã cheltuielile cu deplasarea la client, piese de schimb, alte cheltuieli;
-Asigurã încadrarea lucrãrilor şi a cheltuielilor în bugetele alocate pe contracte;
-Planificã/optimizeazã împreunã cu Managerul operaţional resursele în cadrul derulãrii contractelor;
-Întocmeşte situaţii financiare (venituri/cheltuieli) şi situaţiile de lucrãri (devize) pentru intervenţii service în cadrul contractelor de întreţinere şi/sau intervenţii;
-Elaboreazã şi emite facturile cãtre clienţi, conform modelelor din anexele contractelor comerciale, încheiate cu aceştia;
-Adaugã facturile de furnizori pe propunerile de plãţi, conform procedurilor, notelor interne şi modalitãţilor de lucru agreate la nivel de companie;
-Urmãreşte împreunã cu Managerul operaţional executarea comenzilor şi a lucrãrilor suplimentare, primite de la beneficiari;
-Verificã corectitudinea inscrisurilor din fişele de intervenţie sau în alte documente aferente contractului în administrare, înainte de introducerea acestora în sistemul informatic de gestiune al companiei;
-Introduce în sistemul informatic de gestiune al companiei, documentele aferente contractului, dupã verificarea prealabilã a acestora (deconturi, facturi, cereri co etc.);
-Întocmeşte cererile de avans în sistemul informatic pentru deplasãrile şi achiziţiile cu cash aferente contractelor aflate în derulare, conform procedurilor şi normelor de lucru interne

Beneficii:
- tichete de masa;
- abonament de servicii medicale;
- asigurare de viaţa şi de sanatate;

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Administrator de contract
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti