Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
P

AGENT CONTRACTARI SI ACHIZITII PIATA EXTERNA (BUYER)

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
PRO OPTICA SA
Descriere:

Candidatul ideal

- Experienta intr-o pozitie similara minim 1an;
- Cunostinte privind legislatia comerciala si internationala;
- Studii medii/superioare in domeniul economic;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Cunostinte temeinice de operare pe computer (pachet Office);
- Persoană organizată, serioasă, dinamică și proactivă;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Atitudine pozitiva si deschisa catre colegi si colaboratori;
- Atitudine orientata spre obiective ;

Descrierea jobului

Principalele atribuţii şi responsabilităţi:
- Răspunde de activităţile de planificare, aprovizionare, depozitare, distribuţie şi transport din cadrul organizaţiei.
- Monitorizeaza respectarea contractelor de aprovizionare.
- Elaborează planul de aprovizionare.
- Lansează în execuție conform documentației tehnice.
- Asigură import-exportul
- Identifică furnizori de materiale, produse, componente şi servicii de pe piața externă
- Stabileşte criteriile de selecţie a furnizorilor
- Evaluează şi selectează furnizorii identificaţi
- Contractează/comandă numai la furnizorii evaluaţi şi selectaţi
- Negociază comenzile/ contractele de aprovizionare
- Verifică stocurile din magazie
- Depozitează şi asigură condiţiile de depozitare conform specificaţiilor de produs/ serviciu
- Asigură documentele necesare exportului produselor care fac obiectul comenzilor externe, obtinerea mijloacelor de - transport si expediere
- Participă la recepția produselor/ serviciilor
- Stabileşte cerinţele de aprovizionare
- Stabileşte clauzele contractuale pentru aprovizionare produse/ servicii
- Monitorizează respectarea contractelor de aprovizionare
- Elaborează planul de aprovizionare
- Lansează în execuţie conform documentaţiei tehnice
- Emite notele de comandă
- Participă la analiza și tratarea reclamațiilor
- Respectă procedurile specifice departamentului.

Beneficii :
- Salariu atractiv
- Masa de pranz - asigurata de companie
- Prima de Paste
- Bonus anual de performanta
- Petrecere de Craciun
- Asigurare medicala la clinica privata
- Transport asigurat sau decont carburant
- Cursuri de calificare, formare si dezvoltare personala
- Program de lucru luni – vineri 8.30 – 16.30 (pauza de masa 15 min inclusa in program).

Activitatea se va desfasura in punctul de lucru - DN4,Km 18,Frumușani 077020 .

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: AGENT CONTRACTARI SI ACHIZITII PIATA EXTERNA (BUYER)
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti