Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
F

Agent Vanzari – Reprezentant Medical

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
FILARA BIOMED SRL
Industrie:
Medicina si farmaceutica
Locatie & Tipul Jobului:
Iasi | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Candidatul Ideal:

  • Studii superioare, preferabil in domeniul: medical, chimie, biologie moleculara,biotehnologii sau conexe;
  • Cunoasterea limbajului medical si orientare catre domeniul stiintific;
  • Cunosterea unei limbi de circulatie internationala: engleza
  • Experienta de vanzari in domeniul medical
  • Cunoasterea platformei SICAP-SEAP; excelente abilitati de utilizare a SICAP-SEAP reprezinta un avantaj
  • Cunoasterea platformei Monday reprezinta un avantaj
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
  • Dinamism si abilitati de a lucra cu termene limita
  • Proactivitate, seriozitate, constiinciozitate si promptitudine in indeplinirea activitatii profesionale;
  • Cunostinte avansate de operare PC (MS Office: EXCEL, WORD, PowerPoint)
  • Carnet conducere cat. B
  • Disponibilitate pentru efectuarea de delegatii in tara si in strainatate
  • Foarte bune abilitati de lucru in echipa.

Descrierea jobului

Ești dispus să faci următoarele lucruri, chiar dacă unele nu le-ai mai făcut până acum:

  • Identificarea si abordarea potentialilor clienti.
  • Organizarea si participarea la intalniri cu clientii pentru a discuta nevoile si ofertele firmei.
  • Prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin realizarea de ofertepentru clientii potentiali si cei existenti.
  • Crearea de strategii pentru atragerea de noi clienti.
  • Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza
  • Rezolvarea prompta a eventualelor probleme si reclamatii.
  • Participarea la evenimente si targuri de profil pentru a reprezenta firma.
  • Utilizarea materialelor de marketing si promovare pentru a creste vizibilitatea firmei.
  • Comunicarea eficienta a valorilor si avantajelor competitive ale firmei.
  • Colaborarea cu departamentele interne pentru a asigura indeplinirea obiectivelor comune.
  • Intocmirea si prezentarea de rapoarte periodice privind activitatea de vanzari.
  • Urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli.
  • Intocmeste și transmite în termenele stabilite ofertele financiare și tehnice
  • Raspunde de buna desfasurare a procesului de vanzare la nivelul zonei sale. Acorda consultanta si feedback clientilor in legatura cu produsele vandute. Raspunde de urmarirea incasarii comenzilor.
  • Raspunde de intocmirea corecta a documentelor comerciale.
  • Raspunde de promovarea imaginii firmei in relatiile cu clientii.
  • Monitorizarea, supravegherea permanenta a sistemului SICAP (SEAP), a nunturilor privind licitatiile; Introducerea produselor/pachetelor in Catalogul Electronic.
  • Supravegherea permanenta a proceselor, procedurilor privind aceste licitatii, asigurarea unui circuit eficient al documentelor pentru licitatii;
  • Procurarea/descarcarea documentatiei de participare publicata de autoritatile contractante;
  • Elaborarea documentatiei de ofertare in vederea participarii la licitatii impreuna cu departamentul de vanzari; Depunerea/trimiterea/incarcarea pe SEAP a documentele solicitate pentru participarea la procedura de achizitie;
  • Elaboreaza raspunsuri la solicitarile de clarificare emise de autoritatile contractante;
  • Studierea documentatiilor de atribuire si selectionarea produselor conform specificatiilor tehnice din Caietul de Sarcini.

Beneficii:

  • Program de lucru Full-Time de 8h / zi, luni-vineri;
  • Pachet salarial motivant si tichete de masa;
  • Asigurare transport / decontare transport si telefon de serviciu
  • Asigurare medicala privata
  • Prime
  • Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Agent Vanzari – Reprezentant Medical
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti