Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
C

Agent vanzari -Transport / Sales agent B2B

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
Crystal Logistics Services S.R.L.
Functia Jobului:
Vanzari & comert
Industrie:
Transport si logistica
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Junior
Vechime:
Fara experienta/Mai putin de 1 an
Descriere:

Scopul postului:

Rolul principal al acestui post este de a reprezenta și promova serviciile de logistică și transport ale societății noastre către alte companii din România, în scopul dezvoltării colaborărilor și menținerii relațiilor cu acești parteneri de afaceri. Echipa noastră caută un profesionist dedicat și orientat către rezultate, care să contribuie la creșterea afacerii noastre prin intermediul unei abordări proactive în gestionarea relațiilor cu clienții și în promovarea serviciilor noastre de logistică și transport.

Cu ce ne ocupam?

Compania noastră se specializează în intermedierea serviciilor de transport rutier de mărfuri, oferind, de asemenea, servicii conexe precum depozitare, manipulare, comisionare vamală, transbordare și altele. Suntem dedicați furnizării unui spectru complet de servicii de logistică pentru a satisface nevoile complexe ale clienților noștri.

Inițiativa noastră actuală vizează dezvoltarea unui departament de vânzări pentru a extinde portofoliul de clienți și a crește conștientizarea asupra serviciilor noastre de logistică. Avem obiectivul de a ajunge la o gamă cât mai largă de clienți potențiali și de a le oferi soluții de logistică personalizate, adaptate nevoilor lor specifice

Responsabilitati:

  • Prospectarea Pieței:Identificarea potențialilor clienți și oportunități de colaborare în domeniul transportului și logisticii.
  • Analizarea tendințelor de piață și a concurenței pentru a dezvolta strategii eficiente de atragere a clienților.Contactarea și Prezentarea Serviciilor Companiei:Inițierea și gestionarea comunicării cu clienții potențiali.
  • Prezentarea detaliată a serviciilor de logistică și transport oferite de compania noastră, evidențiind beneficiile acestora.Administrarea Datelor în CRM:Introducerea corectă și actualizarea informațiilor relevante în sistemul CRM al companiei, pentru gestionarea eficientă a relațiilor cu clienții.Mentinerea Relației cu Noii Clienți:Dezvoltarea și menținerea relațiilor solide cu noii clienți, asigurându-ne că nevoile și cerințele lor sunt înțelese și satisfăcute.
  • Comunicare constantă cu departamentul de logistică pentru a coordona și executa cererile de transport.Respectarea Targetelor de Performanță:Atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări și performanță stabilite de companie.Respectarea Programului de Birou:Menținerea unui program de lucru consecvent și respectarea standardelor de etică profesională și a politicilor companiei.

Ce oferim?

  • Program de Lucru Flexibil:Oferim un program de lucru flexibil, care variază de la 6 ore până la 8 ore, cu o pauză de 45 de minute inclusă. Aceasta vă permite să alegeți varianta care se potrivește cel mai bine nevoilor și programului dvs. personal.
  • Salariu Atractiv:Oferim un salariu fix, în funcție de numărul de ore lucrate( full-time/part-time).În plus, veți beneficia de bonusuri pentru depășirea targeturilor.
  • Oportunitate de Dezvoltare Profesională:Această poziție vă oferă o oportunitate valoroasă de a dobândi experiență în domeniul vânzării serviciilor logistice B2B, un domeniu în creștere continuă.
  • Training în Domeniul Logistică și Transporturi:Veți avea posibilitatea de a învăța și de a dobândi înțelegere în profunzime a părții operaționale a organizării transporturilor rutiere de mărfuri, ceea ce vă poate ajuta să vă dezvoltați expertiza în acest domeniu.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Agent vanzari -Transport / Sales agent B2B
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti