Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
B

Asistent Logistica Junior

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
BUTAN GAS ROMANIA S.R.L.
Industrie:
Energie si utilitati
Locatie & Tipul Jobului:
Targoviste | Program Full Time
Nivel experienta:
Junior
Vechime:
1 an
Descriere:

Candidatul ideal

Esti proaspat absolvent sau vrei sa iti incepi parcursul profesional si sa inveti de la profesionisti? Vino in echipa noastra!
Butan Gas Romania este in cautarea unui nou coleg ce va prelua rolul de Asistent Logistica Junior!!!
!!! Punctul de lucru este in com. Contesti, jud. Dambovita!!! - BUTAN GAS ROMÂNIA SUCURSALA CONŢEŞTI - Bălteni, Drum DN 71 - Km. 11+437.

  • Exprienta intr-un rol similar - reprezinta un avantaj;
  • Cunoaștere buna a notiunilor financiare, in special legate de regulile de inventariere, gestiune, calculatii de cost vs. venit, randamente, eficienta, cunostinte de contabilitate primara.
  • Disponibilitate in a efectua deplasari in teren, in cuantum de max. 30% din activitate;
  • Cunoaștere practica foarte buna a MS Office, in special Excel, SAP reprezinta un avantaj;
  • Acuratete, precizie si atentie in prelucrarea datelor din sistemul electronic;
  • Capacitatea de a coopera in echipa;
  • Dorinta si implicare cu scopul de a invata si progresa;
  • Orientat catre activitati ce implica atat munca de birou, cat si deplasari in interes de serviciu;
  • Pasionat de domeniul auto, inclusiv de organizarea administrativa a masinilor (intretinere, asigurari, reparatii etc.);
  • Cunostinte de operare in sisteme telematice/monitorizare prin GPS - reprezinta un avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare, atitudine pozitiva si proactiva, orientare catre solutionarea problemelor;
  • Posesor permis categoria B (obligatoriu) - reprezinta avantaj categ C, C+E.

Descrierea jobului

  • Gestionarea autoturismelor din parcul auto al firmei;
  • Planificarea si urmarirea planului de revizii si reparatii ale masinilor din parcul auto;
  • Urmarirea actualizarii documentelor necesare functionarii flotei auto (RCA, ROVIGNETA, ITP etc.);
  • Se ocupa de calculatiile de cost elementare legate de operatiunile logistice, transporturi si furnizarea acestora departamentelor interne;
  • Calcularea/urmarirea consumului de combustibili si a cheltuielilor pentru parcul auto;
  • Intocmirea diverselor rapoarte specifice activitatii administrative & parcului auto;
  • Tinerea gestiunii anvelopelor de iarna/vara si schimbarea acestora la service;
  • Desfasoara activitati legate de inventarierea mijloacelor fixe si centralizarea datelor;
  • Mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii/materiale si diverse institutii (DITL, DRPCIV etc.).
  • Implicare si responsabilitati in domeniul HSE (SSM, SU);
  • Alte activitati logistice in concordanta cu obiectivele si valorile companiei.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Asistent Logistica Junior
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti