Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
R

BID Manager/Specialist

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
RASIROM RA
Industrie:
Energie si utilitati
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Senior
Vechime:
6 ani
Descriere:

Candidatul ideal

  • Studii superioare;
  • Minim 5 ani de experiență în managementul ofertelor și proceduri de achiziții publice;
  • Bună înțelegere a pieței IT și a tendințelor este un plus;
  • Bune abilități de planificare și gestionare a timpului;
  • Cunoaşterea cadrului de reglementare a achizițiilor publice din România;
  • Cunoașterea sistemului SICAP/SEAP
  • Limba engleza- nivel B2;
  • Abilități excelente de organizare și de gestionare a problemelor și atentie aprofundata pentru detalii;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune în termene strânse, cu accent pe calitate:
  • Abilitatea de a comunica clar si concis;
  • Abilitatati de negociere;
  • Capacitatea de a construi si de a mentine relatii bune cu furnizorii si alte parti interesate implicate in procesul de achizitii publice.

Descrierea jobului

  • Întocmirea dosarului de calificare conform cerinţelor din documentaţia de atribuire a contractelor de achiziţie publică;
  • Gestionarea contestatiilor formulate in procedura de atribuire a contractului;
  • Redactarea diverselor documente specifice procesului de contractare (contracte, anexe la contracte, acte aditionale);
  • Este responsabil de obtinerea tuturor avizelor necesare semnarii contractelor;
  • Este responsabil de organizarea intalnirilor echipei de proiect pe tot parcursul procesului de ofertare-contractare;
  • Menţinerea legăturii cu autorităţile contractante sau cu organizatorii licitaţiilor pe parcursul derulării procedurilor aferente;
  • Reprezentarea firmei atât în relaţiile cu subcontractanţii şi contractanţii principali pe parcursul procedurilor de achiziţii publice;
  • Monitorizarea permanentă a reglementărilor şi condiţiilor de calificare pentru participarea la procedurile de achiziţii publice;
  • Colaborare interdepartamentala în vederea soluţionării problemelor apărute în procesul de ofertare;
  • Suport pentru vanzare si prevanzare pentru intocmirea ofertelor tehnice si financiare.

Ce vei gasi la RASIROM:

  • Provocări profesionale;
  • Salarii competitive;
  • Pachet variat de beneficii;
  • Oportunităţi de dezvoltare a carierei;
  • Stabilitate.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: BID Manager/Specialist
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti