Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
E

BUCATAR SEF (CHEF)

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
EUROTREND HOTELS GROUP SRL
Functia Jobului:
Ospitalitate & timp liber
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Locatie & Tipul Jobului:
Apahida | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
5 ani
Descriere:

Cautam Executive Chef in bucataria hotelului Wyndham Cluj, un hotel de brand de renume international, oferim training adecvat pentru tot ceea ce inseamna standardele de brand, echipa deja formata de bucatari si sous-chefi, pachet salarial atractiv.

Principalele responsabilitati:
- organizeaza turele de lucru in activitatea curenta precum si in zilele in care sunt organizare evenimente private sau corporate
- cotroleaza buna desfasurare a proceselor de fabricatie si a respectarii normelor de igiena
- inoveaza, introduce retete noi, imbunatateste retetele existente
- prepara si instruieste bucatarii in realizarea produselor mai sofisticate sau noi introduse in meniu
- respecta standardele de brand precum si legislatia romaneasca in domeniul alimentar
- are in subordine bucatarii, bucatarii sefi de tura (sous-chef) si ajutorul de bucatar
PRINCIPALELE SARCINI, atributii ŞI RESPONSABILITĂŢI:
- Cunoaste, aplica si respecta legislatia in vigoare specifica postului
- Efectueaza receptia si raspunde de gestionarea marfurilor si a produselor specifice activitatii de bucatarie
- Raspunde pentru toate daunele provocate in urma punerii in consum, livrarii sau receptionarii de produse cu deficiente de calitate;
- Propune intocmirea meniului si a listei de preparate si elaboreaza retetele pentru preparatele din lista
- Propune retete noi si urmareste realizarea lor;
- Realizeaza serviciile de preparare a mesei, respectind tehnologia profesionala si retetarul
- Utilizeaza corect si in siguranta echipamentele, mobilierul si obiectele de inventar specifice;
- Aplica normele specifice locului de munca, referitoare la prevenirea si stingerea incendiilor, protectia muncii si protectia mediului;
- Se preocupa de continua dezvoltare a competentelor profesionale proprii, precum si ale personalului din subordine, in concordanta cu cerintele pietei;
- Supravegheaza si controleaza toate lucrarile din bucatarie si raspunde de activitatea personalului din subordine;
- Asigura pastrarea in conditii optime de igiena, temperature si vecinatate a marfurilor, materiilor prime si produselor finite;
- Asigura buna gestionarea a patrimoniului incredintat (inventar, materii prime, produse finite);
- Gestioneaza corect si cu promptitudine orice reclamatie a clientului si actioneaza pentru satisfacerea clientului si fidelizarea lui

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: BUCATAR SEF (CHEF)
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti