Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
A

Buyer operational - Departament Tehnic

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
ALKA TRADING CO SRL
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

- Studii superioare (Business, Managementul lantului de aprovizionare, Inginerie sau intr-un domeniu inrudit);
- Experienta dovedita in achizitii, ideal intr-un mediu tehnic sau de inginerie;
- Competente in utilizarea software-urilor si instrumentelor de achizitii, inclusiv sistemul XRP si WHMS;
- Limba Engleza (nivel mediu spre avansat);
- Abilitati solide de negociere si capacitatea de a dezvolta relatii eficiente cu furnizorii;
- Abilitati excelente de comunicare si relationare;
- Gandire analitica si capacitatea de a efectua cercetari de piata si analize de date;
- Abilitati organizatorice si atentie la detalii;

Descrierea jobului

- Identificarea, evaluarea si selectarea furnizorilor pe baza calitatii, eficientei costurilor si a fiabilitatii. Stabilirea si mentinerea unor relatii puternice cu furnizorii pentru a asigura livrarea in timp util si eficienta bunurilor si serviciilor;
- Realizarea de cercetari si analize de piata pentru a identifica surse potentiale de piese de schimb si servicii. Negocierea preturilor, termenelor si conditiilor pentru a obtine cel mai bun pret pentru organizatie;
- Generarea si gestionarea comenzilor de achizitie folosind sistemul XRP, asigurand precizia si conformitatea cu politicile si procedurile de achizitie;
- Monitorizarea si urmarirea livrarilor de la furnizori pentru a asigura alinierea cu termenele convenite. Abordarea oricaror intarzieri sau discrepante, dupa cum este necesar;
- Primirea fizica a pieselor de schimb, inregistrarea acestora in sistemul de management al depozitului (WHMS) si organizarea acestora pe rafturi cu etichete cu coduri QR pentru o identificare eficienta;
- Revizuirea periodica a nivelurilor de stoc si generarea automata a comenzilor pentru a mentine nivelul de stoc de siguranta convenit. Colaborarea cu inginerii de mentenanta pentru a asigura niveluri optime ale stocului;
- Mentinerea legaturii cu inginerii de mentenanta si cu echipele interne pentru a intelege planurile de mentenanta, cerintele de urgenta si pentru a asigura disponibilitatea in timp util a pieselor necesare;
- Mentinerea unor inregistrari precise ale activitatilor de achizitii, comunicarii cu furnizorii si documentelor contractuale. Asigurarea conformitatii practicilor de achizitii cu legile, reglementarile si politicile relevante;
- Identificarea oportunitatilor pentru optimizarea proceselor de achizitii, sporirea eficientei si reducerea costurilor in cadrul departamentului tehnic.

Program de lucru: L-V (08:00-17:00)

Pachet salarial si de beneficii:
- Pachet salarial motivant;
- Tichete de masa;
- Tichete cadou de Paste si Craciun;
- Asigurare medicala privata;
- Fructul saptamanii;
- Posibilitatea participarii la diferite evenimente ale companiei;
- Posibilitatea accesarii diferitelor programe de training (dezvoltare profesionala & personala).

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Buyer operational - Departament Tehnic
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti