Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
E

CASIER / VISUAL MERCHANDISER - IASI

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
EMPORIO COM SRL
Descriere:

Candidatul ideal

CASIER :
- experienta casier in magazine specializate (avantaj);
- diploma de bacalaureat;
- cunostinte de baza de operare calculator;
- spirit de echipa, orientare catre client.
- personalitate placuta,
- bune abilitati de comunicare si relationare.
- spirit organizatoric si de lucru
- disponibilitate pentru un program flexibil, in ture si lucru in zilele de week-end

VISUAL MERCHANDISER:
- Studii superioare de specialitate, de preferat;
- Experienta similara de minim 2 ani;
- Inclinatii estetice dezvoltate, creativitate, abilitati de merchandising;
- Foarte buna cunoastere a tendintelor actuale din piata de profil;
- Stil si pasiune pentru moda
- Persoana deschisa, creativa, spontana, orientata catre client;
- Excelente abilitaţi de comunicare si deservire a clientilor;
- Personalitate pozitiva, comunicativa, deschisa si cu respect fata de ceilalti
- Bune cunostinte de limba engleza.

Descrierea jobului

CASIER :
- scanarea si incasarea contravalorii produselor,
- oferirea informatiilor si suportului necesar clientilor,
- oferirea de consultanta clientilor;
- respectarea prevederilor si reglementarilor interne privind activitatea de comercializare a produselor

VISUAL MERCHANDISER :

-responsabil pentru conceptualizare, design si implementare a aranjamentelor pentru vitrina, display-urile din magazin si stilizarea manechinilor
-crearea si mentinerea imaginii magazinului, care rezoneaza cu targetul de clienti
-cresterea traficului de clienti in magazin prin pozitionarea anumitor elemente de marketing si de asemenea a display-ului de marfa
- luarea in calcul a mai multor factori in momentul decorarii: ultimele tendinte in culori, texturi, factori sezonieri etc.
- studii in domeniul artei si decoratiunilor interioare-prezinta avantaj;
- creativitate, imaginatie si un dezvoltat simt estetic;
- decorarea vitrinelor in conformitate cu tendintele modei si in functie de sezon;
-de asemenea aranjamentul peretilor si tuturor mobilierelor sunt responsabilitatea mea (trebuie sa tin cont de stocul disponibil, culori, texturi si sa le combin in asa fel incat clientul sa se regaseasca in tinute
- invatarea personalului din magazine despre tendintele in moda, modalitati de combinare a texturilor, imbinarea culorilor

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: CASIER / VISUAL MERCHANDISER - IASI
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti