Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
L

Chef de partie/Bucatar

Companie Verificata

Adaugat: 2 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
LE MANOIR S.A.
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Junior
Vechime:
2 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Căutăm un nou coleg pasionat, talentat și entuziasmat pentru postul de Chef de partie/Bucătar care să lucreze in echipa restaurantului Relais& Chateaux Le Bistrot Francais, restaurant de referinta printre restaurantele de Fine Dining din Romania.
Ce așteptăm de la tine:

  • Experiență în bucătărie de minim 1 an - Experiența în bucătăria Fine Dining reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe despre gastronomie și tehnici de gătit;
  • Capacitatea de a lucra atât individual, cât și în echipă;
  • Abilitatea de a respecta instrucțiunile primite de la bucătarul șef a și de a urma rețetele pregătite de acesta;
  • Să menții standardele de igienă și calitate, să păstrezi în condiții adecvate aparaturile și ustensilele
  • Un simț estetic dezvoltat este apreciat;
  • Capacitatea de a-și împărtăși pasiunea și povestea culinară;
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel conversațional.

Descrierea jobului

Dorim să aducem în echipa noastră persoane pasionate și talentate, care să contribuie la crearea unei experiențe culinare de neuitat pentru clienții noștri. Iată ce implică acest rol:

  • Menținerea impecabilă a curățeniei în bucătărie și în spațiul de lucru, pentru a asigura un mediu sigur și plăcut pentru toți membrii echipei.
  • Igienizarea și întreținerea regulată a echipamentelor de gătit, pentru a asigura funcționarea optimă și siguranța în prepararea alimentelor.
  • Asistența în procesul de aprovizionare și despachetare a produselor proaspete, contribuind la menținerea stocurilor necesare pentru preparatele noastre delicioase.
  • Depozitarea adecvată a ingredientelor, respectând standardele noastre riguroase de calitate și siguranță alimentară.
  • Pregătirea preliminară meticuloasă, inclusiv curățarea, tăierea și tocarea ingredientelor, pentru a pregăti terenul pentru crearea unor preparate de excepție.
  • Asigurarea disponibilității și funcționalității tuturor echipamentelor necesare în zona de lucru, pentru o eficiență maximă în timpul preparării.
  • Prezentarea artistică a preparatelor pe farfurii, contribuind la experiența vizuală și gustativă a clienților noștri.
  • Debarasarea și spălarea recipientelor și ustensilelor folosite în procesul de gătit, pentru a menține o bucătărie ordonată și eficientă.
  • Respectarea strictă a regulilor igienico-sanitare specifice alimentației publice, pentru a asigura siguranța și sănătatea clienților și colegilor noștri.
  • Conformarea cu regulamentul intern al restaurantului, pentru a menține un mediu de lucru armonios și profesionist.

Ce îți oferim:

  • Un pachet salarial competitiv care recunoaște talentul și dedicarea ta în bucătărie
  • Abonament medical la o clinică privată
  • Traininguri și oportunități de dezvoltare profesională în cadrul grupului
  • Un mediu de lucru plin de pasiune și energie, alături de o echipă tânără și creativă

Dacă ești o persoană entuziastă, dedicată și dornică să facă parte dintr-o echipă dinamică și pasionată de arta culinară, te invităm să aplici pentru acest rol și să ne ajuți să oferim clienților noștri experiențe gastronomice de neuitat!

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Chef de partie/Bucatar
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti