Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
L

Contabil experimentat - industria HORECA Bucuresti

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
LOVE FOR FOOD SRL
Industrie:
Hoteluri, restaurante si catering
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Descriere

Căutăm un Contabil experimentat in industria HORECA care să asigure verificarea stocurilor, a caselor de marcat, a registrelor de casa precum si inregistrarea corecta a facturilor de achiziții și vânzări pe centre de cost, întocmirea situațiilor financiare periodice, și reconcilierea conturilor.

  • Experiență de minimum 4 ani în contabilitate, preferabil în industria HORECA.
  • Cunoștințe solide de legislație contabilă și fiscală aplicabilă.
  • Abilități de utilizare a softurilor de contabilitate (de ex.: NEXUS, SAGA, ERP-uri etc).
  • Atenție la detalii, rigurozitate și abilități de organizare.
  • Capacitate de a lucra independent dar și în echipă.
  • Cunostinte pachetul Office 365 / Google Drive.

Descrierea jobului

  • Gestionarea stocurilor: monitorizarea și actualizarea zilnică a stocurilor, optimizarea fluxurilor de aprovizionare, identificarea și corectarea discrepanțelor.
  • Verificarea caselor de marcat: asigurarea acurateței înregistrărilor zilnice, verificarea rapoartelor de închidere și efectuarea controlului periodic al caselor de marcat.
  • Verificarea registrului jurnal: auditarea și reconcilierea documentelor contabile, menținerea registrului jurnal în conformitate cu cerințele legale.
  • Contabilitate financiară: înregistrarea și verificarea facturilor de achiziții și vânzări, întocmirea situațiilor financiare periodice, și reconcilierea conturilor de bilanț.
  • Conformitatea cu reglementările: asigurarea conformității cu reglementările fiscale și contabile specifice industriei HORECA.
  • Colaborare cu echipa de management: furnizarea de rapoarte periodice privind stocurile și propunerea de soluții pentru optimizarea costurilor.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și provocator.
  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanțele.
  • Sediul intr-o locatie aproape de Piata Victoriei

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Contabil experimentat - industria HORECA Bucuresti
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti