Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
T

Contabil junior - contabilitate primara

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
TOPASPRO SRL
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Locatie & Tipul Jobului:
Sibiu | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

  • Cunoasterea unui program de contabilitate constituie un avantaj;
  • Cunoastere operare PC si pachet MS OFFICE (Word, Excel);
  • Experienta in domeniu minim 2 ani constituie un avantaj;
  • Capacitatea de a se integra, de a colabora si de a raspunde prompt si rapid cerintelor venite de la superiori sau colaboratori;
  • Persoana dinamica, organizata, responsabila, atenta la detalii, cu o gandire logica si o buna capacitate dе analiza si sinteza;
  • Rezistenta la stres;
  • Spirit de echipa.

Descrierea jobului

Misiunea principală este menţinerea în ordine, siguranţă şi confidenţialitate a tuturor facturilor şi înregistrărilor.

  • Solicitarea, preluarea, verificarea si inregistrarea tuturor documentelor contabile lunare, atat de la clienti, cat si de la furnizori;
  • Intocmirea documentelor contabile primare;
  • Evidenta clientilor si furnizorilor;
  • Asigurarea evidentei documentelor, gestionarea si organizarea corespondentei;
  • Evidenta achizitii, mentinerea legaturii cu furnizorii;
  • Operarea documentelor contabile in programul de contabilitate;
  • Intocmirea de situatii financiare clienti / furnizori cerute de superiori sau de la departamentele de aprovizionare, vanzari, importuri;
  • Reprezinta compania in relatia cu partenerii companiei si reprezentantii autoritatilor;
  • Ofera suport colegilor din departamentele companiei in functie de nevoi;
  • Organizarea, îndosarierea și arhivarea documentelor;
  • Program de lucru 8 ore (09:00-17:00, Luni-Vineri).

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Contabil junior - contabilitate primara
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti