Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
U

CONTABIL SENIOR

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
UNIVERSAL CARD SYSTEMS SA
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 136 salarii introduse in Salario: 6.000 LEI/Luna
Descriere:

Candidatul ideal

  • Certificare CECAR
  • Experiență practică de minim 5 ani în domeniul financiar-contabil
  • Cunoștințe profunde și actualizate despre legislația în vigoare din domeniul financiar-contabil
  • Cunoașterea sofware-ului de contabilitate CIEL
  • Cunoasterea aprofundata a programului Microsoft Excel
  • Abilități excelente de organizare și gestionare a timpului
  • Abilități de gândire analitică și de rezolvare a problemelor
  • Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă

Descrierea jobului

  • Organizează şi asigură efectuarea corectă şi la timp a înregistrărilor în contabilitate, cronologic şi sistematic, potrivit planurilor de conturi şi normelor legale emise de instituţiile de reglementare legală;
  • Asigură întocmirea şi arhivarea documentelor justificative şi a registrelor contabile conform cu legislaţia în vigoare;
  • Urmăreşte permanent legislaţia din domeniul fiscal, contabil și financiar şi asigură respectarea acesteia;
  • Întocmeşte şi verifică balanţa, bilanţul anual, inventarul societăţi
  • Întocmeşte situaţii financiare şi rapoarte la solicitarea Administratorului/Directorului General, a Directorului Financiar sau a altor persoane abilitate.
  • Elaborează bilanţul contabil al firmei la sfârşitul fiecărui an financiar;
  • Raspunde de indeplinirea, in conformitate cu prevederile legislatiei actuale, a tuturor obligatiilor financiare ale Societatii fata de bugetul statului, unitatile bancare si alte persoane juridice sau fizice;
  • Propune managerilor diverse modificari in conformitate cu schimbarile legislative survenite;
  • Extrage din programele contabile situatii si rapoarte financiar-contabile pentru informarea clientilor (facturilor emise/neincasate, balante de verificare, etc.);
  • Verifica evidenta contabilă a relațiilor cu terții, a trezoreriei și evidenta veniturilor și cheltuielilor
  • Identificarea și implementarea de îmbunătățiri ale proceselor și a fluxului de lucru pentru a eficientiza operațiunile contabile
  • Colaboreaza pentru verificarea și reconcilierea conturilor, identificarea și rezolvarea discrepanțelor.
  • Colaboreaza cu Directorul Financiar pentru gestionarea relațiilor cu clientii, beneficiarii, contractorii, furnizorii, asigurându-se că aceștia respectă termenii și condițiile contractuale.
  • Colaboreaza cu colegii pentru asigurarea managementului financiar și contabil al organizației, în conformitate cu standardele contabile naționale și internaționale, și garantarea conformității cu legislația în vigoare.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: CONTABIL SENIOR
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti