Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
H

Contabil Senior

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
HOMPLEX S.A.
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 137 salarii introduse in Salario: 6.000 LEI/Luna
Descriere:

Candidatul ideal

Studii universitare absolvite cu specializare economică/contabilitate;
Minim 3 ani de experiență relevantă în contabilitate sau minim 2 ani experienta intr-o firma de contabilitate;
Cunoștințe foarte bune de legislație referitoare la contabilitate, precum și de legislație fiscală;
Cunoștințe foarte bune despre procesele contabile și financiare, inclusiv productie;
Stăpânire excelentă a pachetului Microsoft Office, in special Excel.
Cunostinte soft contabilitate WinMentor, de preferat.
Atenție distributivă, capacitate de adaptare și învățare rapidă;
Abilități interpersonale foarte bune și capacitatea de a lucra bine in echipă.
Disponibilitatea de a lucra de la birou - punct de lucru: Depozitul Homplex - Str.Lunca Corbului, nr. 2, sector 3. Zona Theodor Pallady (statie Metrou Nicolae Teclu).

Descrierea jobului

• Înregistrări contabile;
• Verificarea corectitudinii documentelor primare;
• Verificarea înregistrărilor contabile, fișelor de cont, balanței lunare și jurnalelor contabile;
• Calcularea impozitului pe profit, amortizări, înregistrarea notelor contabile privind închiderea de luna si întocmirea declarațiilor lunare la termenele interne/legale cu supervizarea superiorului;
• Intocmirea declaratiei Intrastat si a declaratiei de mediu (carton/hartie si DEEE)
• Urmarirea si indeplinirea calendarului fiscal.
• Contabilizarea facturilor primite de la furnizori interni / externi, extraselor de banca;
• Contabilizarea deconturilor de cheltuieli si urmarirea avansurilor de trezorerie aferente; este responsabil de operatiunile din registrul de casa
• Realizarea plăţilor către furnizori;
• Inregistreaza note contabile diverse cu respectarea prevederilor contabile legale in vigoare;
• Participarea activa la inchiderile de luna;
• Pregătirea situațiilor solicitate în perioada de audit sau control ANAF;
• Verificarea documentelor primare si arhivarea in bune conditii;
• Suport pentru celelalte departamente privind solicitări financiar-contabile;

Despre noi
Homplex este un producător român de soluții moderne destinate îmbunătățirii confortului și siguranței clădirilor pentru clienții din mediul rezidențial sau industrial. Datorită orientării spre inovație, soluțiile dezvoltate în tot acest timp au la bază grija pentru consumator, noile tendințe ale pieței (precum tehnologia IoT – Internet Of Things), creativitatea și calitatea. Homplex a fost prima companie din Europa care a produs soluții radio 100% fără fir compuse din detectoare de gaz metan și centralizatoare radio. De asemenea, compania a introdus pe piața locală primul termostat cu afișaj în limba română (DG908) și începând cu 2021, firida de protecție a contoarelor de gaz din polimer, fabricată în totalitate la nivel local, precum si a primului termostat IoT produs de o firma românească.

Viziunea companiei este aceea de a oferi clienților rezidențiali și industriali acces eficient la cele mai bune și inovative soluții practice, din dorința de a îmbunătăți viața clienților și consumatorilor finali. Spiritul inovator și curajul de a propune publicului român soluții locale comparabile ca performanțe cu cele existente in Europa s-au dovedit o formulă de succes și parte din personalitatea brandului. Homplex înseamnă soluții eficiente de calitate, abordări pragmatice, dinamism, onestitate, creativitate în beneficiul consumatorilor și responsabilitate față de clienți, cu disponibilitatea de a comunica permanent cu aceștia.

Homplex este mai mult decât o companie de inginerie și tehnologie, este locul în care ne sprijinim reciproc și ne ajutăm să devenim mai buni!

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Contabil Senior
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti