Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

Contabil Senior

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplicare Externa

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
SalesConsulting
Functia Jobului:
Contabilitate, audit & finante
Industrie:
Bancar, finante si asigurari
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 139 salarii introduse in Salario: 5.500 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Senior
Vechime:
6 ani
Descriere:

Scurta descriere a companiei

Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.

We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:

- AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)

- OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)

- IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)

- FMCG (sales & purchasing positions; all levels)

- PHARMA (all levels)

Cerinte

Studii superioare economice, specializare contabilitate.

Minim 3 ani experiență într-un rol similar.

Cunoștințe avansate de legislație contabilă și fiscală.

Abilități avansate în Microsoft Office (Word, Excel).

Experiență cu SAP – avantaj.

Engleză – nivel mediu.

Abilități de organizare și analiză.

Responsabilitati

Pregătirea și analiza situațiilor financiare statutare individuale și consolidate.

Analiza bilanțului de grup vs. bilanțul statutar și investigarea diferențelor.

Gestionarea și ajustarea provizioanelor.

Analiza soldurilor conturilor de Carte Mare conform regulilor contabile statutare și de grup.

Pregătirea și analiza rapoartelor privind amortizarea fiscală a mijloacelor fixe și a rezervelor din reevaluare.

Coordonarea și gestionarea relației cu centrul de activitate pe aria de Mijloace Fixe și Carte Mare.

Oferirea de suport în analiza proiectelor de investiție și pregătirea documentației necesare.

Asigurarea punerii în funcțiune a proiectelor de investiții la timp.

Aprobarea casărilor, impairmentului și vânzărilor de mijloace fixe.

Coordonarea ajustării procedurilor de lucru privind Mijloacele Fixe.

Alte informatii

Compania oferă un mediu de lucru dinamic, cu posibilități reale de dezvoltare profesională, și îți dă șansa de a face parte dintr-o echipă internațională cu impact semnificativ în domeniul construcțiilor. Dacă ești gata să contribui la realizări importante și să îți dezvolți cariera într-un mediu orientat spre inovație, aplică acum!

Beneficii

  • Bonus de performanta

  • Asigurare medicala

  • Pensie privata

  • Program de lucru flexibil

  • Tichete de masa

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Contabil Senior
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti