Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

Contabil senior

Adaugat: 1 lună în urmă

Aplicare Externa

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job
Companie:
SIMTEL Team
Functia Jobului:
Contabilitate, audit & finante
Industrie:
Bancar, finante si asigurari
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Scurta descriere a companiei

Grupul SIMTEL este unul dintre jucatorii importanti in energie regenerabila, automatizari industriale și telecomunicatii. Lider in Romania in constructia si mentenanta centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizari, devenind cel mai bun integrator Telekom din Romania in 2016.

Din 2021, Simtel este o companie romaneasca de inginerie și tehnologie, listata pe piata AeRO a Bursei de Valori Bucuresti si lider de piata in constructia si mentenanța centralelor electrice fotovoltaice.

Din august 2023, actiunile Simtel au fost incluse in indexul MSCI Frontier Markets Small Cap și MSCI Romania Small index Cap. Grupul Simtel ofera companiilor un ecosistem complet si integrat, incepand cu consultanta, autorizare, constructie, mentenanta, operare, masurare, control si furnizare de energie.

Curajosi prin inginerie si tehnologie, realizam lucruri unice, exceland in energie regenerabila, telecom, platforme software si roboți autonomi, pentru a aduce solutii inovatoare si durabile, intr-o lume in continua schimbare.

La SIMTEL credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, in inovatie, dar si in autenticitate si performanta, valori care ne definesc ca si echipa.

Cerinte

Studii economice superioare;

Experienta minima de 2 ani in domeniul financiar-contabil;

Abilități de comunicare si interelationare;

Disciplină și dorință de învățare;

Atenţie la detalii, abilitati de planificare si orgnaizare;

Capacitate de asimilare rapidă a informaţiilor;

Limba engleză la un nivel mediu;

Cunoștinte de lucru în programe ERP, constituie avantaj;

Cunoasterea bună a pachetului MS Office.

Responsabilitati

Verifica documentele primite, in conformitate cu politicile de gestionare a riscurilor din companie și a legislației in vigoare;

Înregistreaza corect și la timp în contabilitate a tuturor operațiunilor din aria sa de responsabilitate;

Înregistreaza facturile de furnizori pe centre de cost;

Înregistreaza deconturile de cheltuieli si extrase de bancă;

Verifica periodic fișele de cont din aria de responsabilitate, le reconcilieaza cu balanța contabilă și face corecții la nevoie;

Participa la întocmirea lucrărilor de închidere a lunii, a exercițiului financiar-contabil și audit;

Reconciliaza soldurile cu partenerii companiei;

Centralizeaza, gestioneaza şi arhiveaza periodic documentele specifice conform normelor interne;

Participă activ la ședințe, vine cu idei, ofera sprijin echipelor din teren pe aplicații specifice domeniului de activitate.

Alte informatii

Beneficii acordate:

Financiar:

- pachet salarial atractiv;

- prime ocazionale;

- buget lunar intr-o platforma de beneficii cunoscuta (tichete de masa, tichete culturale, tichete de vacanta etc)

- abonament medical la o clinica privata.

Conditii de lucru:

- telefon mobil, laptop;

- livrare bisaptamanala de fructe proaspete la birou;

- Wellbeing: masaj saptamanal la birou pentru coloana vertebrala, contractat cu firma de specialitate, pentru a ajuta la mentinerea unei posturi corecte;

- zile libere suplimentare la Concediul de odihna in functie de vechimea in companie;

- oportunitati de dezvoltare intr-un domeniu dinamic;

- traininguri de specialitate/ dezvoltare personala.

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Contabil senior
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti