Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

Customer Support Team Leader

Companie Verificata

Adaugat: Azi

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
SC PRESTIGE MOB SRL
Functia Jobului:
Vanzari & comert
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
1 an
Descriere:

Responsabilități și Cerințe:

Verificare încasări comenziResponsabilitate: Monitorizarea și verificarea încasărilor pentru a asigura corectitudinea datelor financiare.

1. Atenție la detalii și precizie în gestionarea datelor financiare.
2. Experiență în gestionarea fluxurilor financiare și operare în sistemul CIEL.
3. Abilități bune de organizare și respectarea termenelor

2. Planificarea restituirilor
Responsabilitate: Pregătirea și implementarea planului de restituire în fiecare zi de luni pentru a asigura gestionarea eficientă a retururilor.

1. Cunoașterea proceselor de restituire și gestionare a retururilor.
2. Abilități analitice pentru a urmări și evalua restituirile și procesele post- vânzare.
3. Capacitate de luare rapidă a deciziilor și prioritizarea sarcinilor.

3. Gestionarea reclamațiilor și retururilor
Responsabilitate: Înregistrarea și rezolvarea zilnică a reclamațiilor și retururilor pentru a asigura satisfacția clienților.

1. Experiență solidă în gestionarea relațiilor cu clienții (CRM).
2. Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă.
3. Capacitate de a rămâne calm sub presiune și de a soluționa conflictele în mod eficient.

4. Monitorizarea platformei EMAG
Responsabilitate: Gestionarea reclamațiilor, răspunsul la mesaje, verificarea indicatorilor de perfomanță.

1. Experiență în lucrul cu platforme e-commerce (de preferat EMAG sau alte marketplace-uri).
2. Abilități bune de navigare și utilizare a dashboard-urilor pentru e-commerce.
3. Cunoștințe financiare de bază pentru verificarea prețurilor și facturilor.

5. Clarificarea balanței contabile
Responsabilitate: Colaborarea cu echipa de contabilitate pentru a clarifica balanțele financiare.

1. Cunoștințe de bază în contabilitate.
2. Abilități de colaborare și comunicare interdepartamentală.
3. Atenție la detalii și abilități de rezolvare a problemelor legate de discrepanțe financiare.

6. Monitorizarea performanței Call Center și platformelor de chat (ex. Twak, CloudTalk)
Responsabilitate: Monitorizarea apelurilor pierdute și recepționate, precum și performanța platformelor de chat, pentru a asigura eficiența echipei.

1. Experiență în monitorizarea și evaluarea performanței în Call Center.
2. Cunoștințe de utilizare a platformelor de chat și sisteme de monitorizare KPI.
3. Capacitatea de a lucra cu date și de a analiza rapoarte pentru îmbunătățirea performanței echipei.

7. Gestionarea comenzilor și reparațiilor
Responsabilitate: Urmărirea comenzilor deschise și gestionarea reparațiilor, cu deschidere și follow-up zilnic.

1. Experiență în gestionarea logisticii de comenzi și suport tehnic post-vânzare.
2. Abilități excelente de organizare și gestionare a sarcinilor multiple.
3. Capacitate de a urmări progresul comenzilor și de a coordona echipele implicate.

8. Suport administrativ intern
Responsabilitate: Răspuns prompt la solicitările colegelor de pe grupurile interne, inclusiv crearea de proforme, AWB-uri, verificarea comenzilor și alte sarcini administrative.

1. Abilități excelente de multitasking și gestionare a documentației administrative.
2. Cunoștințe solide de operare în sisteme de gestiune și crearea documentelor comerciale.
3. Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a răspunde rapid solicitărilor.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Customer Support Team Leader
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti