Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
W

Digital Marketing Specialist

Companie Verificata

Adaugat: 2 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
Webound S.R.L.
Industrie:
Publicitate, media si comunicare
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 2 salarii introduse in Salario: 6.000 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Cautăm un Digital Marketing Specialist cu experiență vastă în dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing digital. Candidatul ideal va fi responsabil de gestionarea campaniilor de marketing multi-channel, optimizarea prezenței noastre digitale și creșterea vizibilității brandurilor noastre.

  • Experiență demonstrată de 2+ ani în marketing digital, cu un accent pe strategii și gestionarea campaniilor pentru îndeplinirea obiectivelor.
  • Expertiză în publicitate plătită (PPC, display, remarketing) și capacitatea de a gestiona bugete de marketing.
  • Experiență cu platforme de social media: Facebook Ads, LinkedIn, Twitter, Instagram, și TikTok, cu abilitatea de a adapta mesajele și formatele pentru fiecare platformă.
  • Abilități avansate de analiză și experiență în utilizarea unor unelte de analytics și marketing automation.
  • Cunoștințe solide despre platformele de social media și capacitatea de a dezvolta și implementa strategii eficiente pe aceste canale.
  • Experiență în gestionarea campaniilor de e-mail marketing, inclusiv crearea și optimizarea funnel-urilor de conversie, A/B testing, optimizare de landing pages, și utilizarea datelor pentru îmbunătățirea experienței utilizatorului.
  • Abilități excelente de planificare și organizare, cu capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan.
  • Cunoștințe în modelare și prognoză pentru a anticipa tendințele pieței și pentru a planifica campaniile viitoare.
  • Cunoașterea reglementărilor și specificului industriei jocurilor de noroc online constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități Principale

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing digital pentru a crește notorietatea și conversiile.
  • Gestionarea campaniilor de marketing (PPC, display, remarketing) pe diverse platforme, inclusiv Google Ads, Facebook Ads, și alte rețele relevante.
  • Planificarea și execuția campaniilor multi-channel, inclusiv e-mail marketing, social media, și publicitate online, pentru a maximiza acoperirea și impactul.
  • Monitorizarea și optimizarea performanței campaniilor în timp real, utilizând date și analize pentru a îmbunătăți rezultatele.
  • Coordonarea cu echipele de design și dezvoltare pentru a asigura coerența vizuală și de mesaj în toate materialele de marketing.
  • Explorarea și testarea unor noi canale de marketing digital pentru a identifica noi oportunități de creștere.
  • Gestionarea bugetelor de marketing și asigurarea că toate campaniile respectă limitele financiare, obținând în același timp cel mai bun ROI.
  • Analiza datelor pentru a oferi rapoarte detaliate și a lua decizii informate, utilizând instrumente precum Google Analytics 4 sau alte platforme de business intelligence.
  • Colaborarea cu echipa de management pentru a dezvolta strategii de marketing pe termen lung care să sprijine obiectivele generale ale companiei.

Creativitate și Inovație

  • Capacitatea de a dezvolta concepte inovatoare de campanii într-un mediu competitiv, cu obiectivul de a diferenția brandurile și de a atrage noi utilizatori.
  • Aptitudini în crearea de conținut atractiv, de a dezvolta și implementa strategii de content marketing care să rezoneze cu publicul țintă și să sprijine obiectivele generale de marketing.

Calități Personale:

  • Orientare către rezultate și capacitatea de a lua decizii bazate pe date.
  • Creativitate și dorința de a inova în strategiile de marketing.
  • Abilități excelente de comunicare și colaborare cu echipe interne și externe.
  • Flexibilitate și adaptabilitate într-un mediu de lucru dinamic.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Digital Marketing Specialist
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti