Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
P

Director financiar - contabil

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
PHONETASTIC GSM SRL
Descriere:

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare în Finanțe, Contabilitate sau domenii relevante.
Certificare CECCAR obligatorie.
Experiență solidă într-o poziție de leadership financiar, cu un accent puternic pe strategia financiară în contextul unei companii active internațional.
Competențe în gestionarea și optimizarea operațiunilor financiare într-un mediu de business global, cu experiență în import și export.
Abilități excelente de comunicare și colaborare, esențiale pentru interfațarea eficientă cu departamentele comerciale și alte funcții de business.
Proficiență în utilizarea sistemelor ERP și capacitatea de a interpreta complexitățile financiare într-un context internațional.
Spirit antreprenorial și capacitatea de a inova și a adapta strategii într-un mediu de afaceri dinamic.

Descrierea jobului

Căutăm un Director financiar - contabil responsabil să:
Supravegheze și coordoneze toate operațiunile financiar-contabile, asigurând conformitatea cu normele naționale și internaționale.
Colaboreze strâns cu departamentul comercial pentru a dezvolta și implementa strategii financiare care susțin expansiunea internațională și optimizarea costurilor.
Gestioneze finanțele asociate activităților de import-export ale companiei.
Fie un partener strategic în planificarea și execuția deciziilor de business, furnizând analize financiare detaliate și recomandări pentru îmbunătățirea performanței.
Răspundă de conformitatea fiscală și supervizarea auditurilor, menținând relații solide cu instituțiile financiare și auditorii externi.
Coordoneze activitățile departamentului financiar-contabil, oferind îndrumări privind înregistrarea documentelor, tratamentul TVA și deductibilitatea acestora.
Supervizeze închiderea lunară și anuală, inclusiv verificarea fiecărui sold contabil, validarea balanțelor de verificare și reconcilierea acestora.
Administreze plățile contribuțiilor, TVA-ul de recuperat și alte obligații financiare ale companiei.
Participe la procesul de salarizare, validând notele contabile și înregistrându-le în sistemele financiare.
Mențină relații cu băncile pentru gestionarea liniilor de credit și să faciliteze procesele de audit și conformitate fiscală cu auditorii și consultanții fiscali.
Colaboreze cu departamentele interne pentru a asigura raportări financiare corecte și la timp, inclusiv rapoarte de marje, monitorizare a business-ului.
Elaboreze prognozele P&L lunare, comparațiile cu bugetul și să asigure supervizarea și actualizarea sistemelor ERP.
Asigure suport și back-up pentru echipa financiar-contabilă, promovând o cultură de învățare și adaptabilitate continuă.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Director financiar - contabil
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti