Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

DISPECER

Companie Verificata

Adaugat: Ieri

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
SOCIETATEA NATIONALA A SARII-S.A.
Functia Jobului:
Administratie, personal administrativ
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 365 salarii introduse in Salario: 4.200 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Responsabilitățile principale ale postului:

1. Supraveghează în timp real imaginile transmise de sistemele tehnice de supraveghere video instalate în obiectivele societății (sediul și punctele de lucru ale societății), care sunt conectate și înregistrate în Dispeceratul tehnic al SNS SA, pentru:

  • asigurarea respectării regulilor de acces, circulație și parcare, a fluxului de producție și a procedurilor de lucru aprobate de conducerea societății;
  • descoperirea iminenței / producerii situațiilor de urgență și a evenimentelor deosebite și luarea măsurilor legale necesare în astfel de cazuri;
  • asigurarea / îmbunătățirea pazei și siguranței persoanelor și bunurilor materiale din toate sucursalele și punctele de lucru ale societății.

2. Supraveghează permanent și cu atenție:

  • funcționarea aparaturii, echipamentelor și mijloacelor de comunicare din camera de supraveghere video și a sistemelor de supraveghere video instalate în obiectivele societății supravegheate video;
  • funcționarea automată a sistemelor de iluminare perimetrală ale obiectivelor supravegheate video, iar în cazul defectării totale sau parțiale a unora dintre acestea să informeze prompt personalul de pază și pe responsabilul cu paza desemnat de conducerea societății;
  • imaginile recepționate de la sistemele de supraveghere video din obiectivele societății, pentru a identifica, nota și raporta:
    • abaterile de la respectarea regulilor de acces, circulație și parcare, fluxului de producție și a normelor și procedurilor de lucru, aprobate de conducerea societății;
    • persoanele suspecte, despre care are informații că au săvârșit infracțiuni sau acte de violență sau a celor care au intenții vădite de a săvârși astfel de acte, a le monitoriza traseele de deplasare în obiectivele supravegheate video, a le analiza comportamentele și a le recunoaște comportamentele periculoase; iminența / producerea situațiilor de urgență și a evenimentelor deosebite; a reduce substanțial daunele și potențialele atacuri la integritatea bunurilor materiale ale societății.

3. Înregistrează toate informațiile recepționate / primite în camera de supraveghere video, le centralizează, gestionează corect și le transmite prompt tuturor persoanelor în drept, pentru: informare, aprobare sau soluționare, după caz.
4. Înregistrează și arhivează datele referitoare la încălcarea normelor legale și nerespectarea procedurilor de lucru și a normelor de securitate în vigoare.
5. Arhivează înregistrările video şi/sau audio în care este surprinsă săvârșirea unor fapte de natură penală și le pune la dispoziția conducerii societății și a organelor judiciare, la solicitarea scrisă a acestora.
6. Ține jurnalul acțiunilor întreprinse în tratarea evenimentelor, menționând data şi ora finalizării acestora.
7. Răspunde de existența, integritatea și buna funcționare a aparaturii, echipamentelor, mijloacelor de comunicare și celorlalte bunuri materiale din camera de supraveghere video.
8. În cazul iminenței / producerii unei situații de urgență sau eveniment deosebit ia toate măsurile legale care se impun, ia primele măsuri necesare conservării urmelor infracțiunii și a mijloacelor materiale de probă.
9. Completează datele necesare cât mai citeț posibil și corect în toate rubricile documentelor specifice executării și evidențierii serviciului de supraveghere video, redactează prompt rapoartele care i-au fost solicitate de către șeful ierarhic / conducerea societății.
10. În cazul producerii unor defecțiuni tehnice la aparatura și echipamentele din camera de supraveghere video, anunță imediat șeful său ierarhic și încearcă să le remedieze - în măsura posibilităților și competențelor sale (în cazul întreruperii liniilor de comunicații, întreruperii alimentării cu energie electrică, blocării programelor de monitorizare, etc.), iar la nevoie solicită direct ajutorul personalului tehnic care asigură mentenanța aparaturii și echipamentelor din camera de supraveghere video.
11. La terminarea programului de lucru predă serviciul și întocmește raportul său de activitate, în care consemnează cu mare acuratețe și detaliat, următoarele date:

  • funcționarea echipamentelor și aparaturii, a mijloacelor de comunicare, legăturilor operative și utilităților, din camera de supraveghere video;
  • funcționarea aparaturii de supraveghere video din obiectivele societății, conectate la camera de supraveghere video;
  • toate problemele și defecțiunile tehnice produse în timpul serviciului său, în camera de supraveghere video și în obiectivele societății supravegheate video;
  • toate problemele, situațiile de urgență și evenimentele deosebite produse în timpul serviciului de supraveghere video, ce măsuri au fost luate pentru restabilirea stării de normalitate și care au fost urmările acestor evenimente.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: DISPECER
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti