Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

ECONOMIST / CONTABIL

Companie Verificata

Adaugat: Azi

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
SANEX S.A.
Functia Jobului:
Contabilitate, audit & finante
Industrie:
Alte industrii
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 2119 salarii introduse in Salario: 4.500 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Cluj-Napoca | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
5 ani
Descriere:

Responsabilitatile principale:

  • Inregistreaza in evidenta contabila facturile de achizitii sau prestari servicii emise de terti;
  • Verifica existenta setului complet de documente justificative, adica se asigura ca datele din PO-Factura-Receptie corespund, cu diferente valorice in limita tolerantei admise.
  • Inregistreaza in contabilitate documentele privind justificarea avansurilor acordate prin deconturi de cheltuieli si ordine de deplasare
  • Inregistreaza ︁in sistemul ERP incasarile si platile, pe baza extraselor de conturi bancare si a documentelor justificative
  • Verifica registrul incasarilor prin cele doua magazine proprii (numerar si POS) si regularizeaza fisele de client
  • Intocmeste borderourile pentru introducerea in banca spre decontare a instrumentelor de plata si gestioneaza contabilizarea instrumentelor de plata (CEC, BO)
  • Verifica daca documentele justificative prezentate pentru decontarea avansurilor primite respecta cerintele de forma impuse de lege, daca sunt corecte din punct de vedere contabil
  • Inregistreaza corect documentele justificative (facturi, bonuri fiscale) pe centre de cost si incadrarea corecta in linia de buget
  • Arhiveaza documentele financiar-contabile dupa prelucrarea si inregistrarea lor in contabilitate

Beneficii:

  • Tichete de masa – 35 RON
  • Decontare transport
  • Abonament medical
  • Prima de Paste, Craciun si alte evenimente (Ziua Ceramistului)
  • Concediu de odihna suplimentar in functie de vechimea in munca
  • Zi libera cu ocazia zilei de nastere
  • Bonus recomandare colegi noi
  • Program de inductie
  • Program de calificare si training

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: ECONOMIST / CONTABIL
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti