Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

Economist/a - Contabil/a evidenta mijloace fixe

Companie Verificata

Adaugat: 2 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
STRABAG SRL
Industrie:
Constructii si infrastructura
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

- absolvent al unei facultati de profil economic (finante, banci)
- experienta de minim 2 ani in inregistrarea mijloacelor fixe
- cunostinte nivel avanssat de limba engleza si/sau germana
- bune abilitati de coordonare a diverselor activitati organizatorice
- capacitate de a lua deciziile potrivite in mod independent
- spirit de echipa
- rezistent la stres
- cunostinte de PC (Excel)
- cunoasterea modului de lucru cu programul AS4U prezinta avantaj
- buna capacitate de organizare pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu la termenele stabilite

Descrierea jobului

- Ținerea la zi a evidentelor financiar-contabile, ponderea reprezentand-o verificarea si inregistrarea documentelor de achizitionare de mijloace fixe si obiecte de inventar in sistemul concernului
- Definitivarea numerelor de inventar in conformitate atat cu cerintele legislative in vigoare cat si cu directivele de concern
- Inregistrarea vanzarilor, respectiv casarilor de mijloace fixe
- Verificarea si inregistrarea amortizarii lunare si intocmirea registrului de mijloace fixe
- Intocmirea si verificarea bonurilor si chiriilor interne pentru utilaje si echipamente
- Urmarirea cheltuielilor si veniturilor din extrasul centrelor de cost
- Intocmirea/verificarea rapoartelor solicitate de catre reprezentantii grupului din Austria
- consultanta cu privire la programul informatic si informarea continua a operativilor asupra modificarilor din sistem

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Economist/a - Contabil/a evidenta mijloace fixe
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti