Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
I

Expeditor international

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
I.C.C. LOGISTIC PARTNER SRL
Descriere:

Candidatul ideal

Stapanesti o limba straina precum engleza/ germana / franceza/ spaniola la nivel conversational basic?
Vrei sa lucrezi full time intr-un colectiv tanar si mediu de lucru placut? Vrei sa fii remunerat pe masura rezultatelor fara scuze si aprobari?
Atunci iti oferim oportunitatea de a comunica zilnic cu clientii nostri!
Jobul este in echipa noastra de Vanzari in cadrul departamentului de transport RUTIER de marfa.

Ce cautam?

  • Persoane ambitioase, serioase, dornice de afirmare profesionala, cu reale abilitati si cunostinte in domeniul transportului international de marfuri, inclusiv persoane capabile sa-si asume rolul de leader;
  • Absolvent de studii medii/ superioare (diploma de bacalaureat este cerinta obligatorie);
  • Cunoasterea unei limbi straine engleza/ franceza/ germana/spaniola– nivel conversational ;
  • Experienta de minim 12 luni intr-o pozitie similara;
  • Abilitati excelente de comunicare, ascultare si exprimare clara;
  • Excelente abilitati de organizare, viziune, atentie deosebita la detaii si negociere;
  • Cunoasterea burselor de transport;
  • Cunostinte temeinice de operare calculator ( office, excel, outlook, world ;
  • Atitudine pozitiva, amabilitate, rabdare;
  • Capacitatea de a lucra cu termene limita;
  • Capacitatea de a realiza mai multe sarcini simultan si rezistenta la stress.

Descrierea jobului

- identifica si contacteaza potentiali clienti, negociaza contractele de transport;
- mentine o legatura activa cu clientii din portofoliu si ii informeaza in legatura cu stadiul/derularea transporturilor;
- largeste permanent aria de cooperare/parteneriatele companiei pe piata transportului international de marfuri;
- are permanent in vedere mentinerea bunelor relatii de colaborare cu clientii companiei/partenerii de transport;
- preia, monitorizeaza si finalizeaza comenzile de transport;
- contacteaza partenerii de transport / acceseaza bursele de transport si negociaza cele mai avantajoase solutii de transport (rute, mijloace de transport, planul de incarcare a marfurilor, preturile, etc.);
- urmareste modul de executare a transportului si al seviciilor conexe contractate de companie, verifica documentele de transport;
- intocmeste rapoarte periodice de activitate.

Ce oferim?

  • Contract nedeterminat;
  • Salariu fix + comision atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Laptop + telefon de serviciu;
  • Program luni - vineri 09:00 – 17:00; vineri 9:00 – 16:00 ;
  • Weekend-urile si liberele legale sunt libere;
  • Training si programe interne de dezvoltare profesionala;
  • Spatiu de lucru modern, zona Vitan (vis-à-vis de mall Vitan).

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Expeditor international
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti