Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
F

Farmacist Depozit (Dragomiresti-Vale)

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
FM ROMANIA SRL
Descriere:

Candidatul ideal

FM Romania isi cauta coleg(a) nou(a) in Dragomiresti in departamentul Farma.

Alaturi de persoana responsabila vei contribui la organizarea ︊depozitului nostru farmaceutic.

Cerinte:

• Absolvent al Facultatii de Farmacie (cu sau fara experienta);

• Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor, avizat pe anul in curs ;

• Cunostinte de Microsoft Office.

Descrierea jobului

• Verifica existenta buletinelor de analiza pentru produsele primite/expediate ;
• Urmareste ca produsele farmaceutice sa fie etichetate corespunzator si sa prezinte prospecte in limba romana;
• Monitorizeaza conditiile de temperatura si umiditate din depozit si informeaza persoana responsabila despre orice modificare;
• Gestioneaza retragerea si returnarea produselor farmaceutice conform procedurilor de lucru
• Se asigura ca receptia si depozitarea produselor farmaceutice se realizeaza conform standardelor ;
• Urmareste implementarea corecta a procedurilor de lucru in depozit;
• Face parte din comisia de receptie verificand:
- existenta documentelor de calitate (buletine de analiza, certificate de eliberare a seriilor) ;
- existenta inregistrarilor privind conditiile de temperatura si umiditate relativa impuse de producator pe toata durata transportului
- conformitatea inscriptionarii medicamentelor, in acord cu autorizatia de punere pe piata;
• Se asigura ca documentele de calitate de la furnizori sunt disponibile in portalul electronic pentru beneficiari;
• Organizeaza receptia asigurandu-se ca sunt verificate toate elementele specifice astfel incat sa se evite patrunderea in lantul de distributie a medicamentelor falsificate;
• Participa la investigarea reclamatiilor alaturi de persoana responsabila;
• Urmareste ca transportul medicamentelor catre beneficiari sa se efectueze conform regulilor de puna practica de distributie;
• Participa la inventarierea periodica a produselor aflate in depozit;
• Ia parte la procesul de pregatire a comenzilor ce contin produse cu caracter stupefiant si psihotrop;
• Face parte din comisia de investigare a neconformitatilor aparute/deviatiilor;
• Participa activ in cadrul pregatirii exporturilor;

Pachet de beneficii

bonusuri de performanta
tichete de masa
abonament medical
21 de zile de concediu de odihna
alte zile libere platite de companie, cu ocazia diverselor evenimente

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Farmacist Depozit (Dragomiresti-Vale)
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti