Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
l

Financial Controller - langa Curtea de Arges

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplicare Externa

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
leoHR
Functia Jobului:
Contabilitate, audit & finante
Industrie:
Bancar, finante si asigurari
Locatie & Tipul Jobului:
Curtea de Arges | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Scurta descriere a companiei

leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

Cerinte

• Studii superioare economice sau tehnice;

• Experiență de minim 2 ani pe o poziție similară, de preferat într-o companie de productie;

• Cunostinte MS Office (Excel, Word, PowerPoint) - avansat obligatoriu, experienta in utilizare program tip ERP;

• Calificari speciale: cunostinte de contabilitate de gestiune;

• Persoană organizată;

• Capacitate de analiza si sinteza;

• Adaptabilitate, atitudine proactiva, capacitate de a inova;

• Responsabilitate, capacitate de analiza si atentie la detalii;

• Spirit analitic: să poată identifica soluții la problemele cu care se confruntă;

• Simt dezvoltat al eticii profesionale;

• Limba Engleza - nivel conversational

Responsabilitati

• Raportare/Analiză;

• Asigura gestionarea procesului de raportare lunară a cheltuielilor operaționale aferente centrelor de cost, respectiv a investițiilor;

• Analiza deviațiilor versus buget și discutarea lor cu responsabilii de departamente;

• Gestioneaza analizele lunare/ indicatorii în legatură cu activitatea operațională, cu accent pe costul de produs și profitabilitate;

• Gestioneaza în ERP InforLN costul și structura de cost pe produs;

• Realizeaza analize ad-hoc și previziuni conform solicitărilor;

• Planificare si Bugetare;

• Parte a echipei care gestionează întocmirea și monitorizarea bugetului anual, pe termen mediu și a prognozelor (forecast);

• Oferă sprijin celorlalte funcții și echipe pe teme de controlling;

• Parte a echipei din Departamentul Financiar care gestioneaza misiunile de audit statutar si intern;

• Parte a echipei de inventariere a mijloacelor fixe si stocurilor.

Alte informatii

Se asigura transport de la Pitesti sau de la Curtea de Arges

Beneficii

  • Tichete de masa

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Financial Controller - langa Curtea de Arges
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti