Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

Inginer constructor

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
SISTEME SI ECHIPAMENTE DE COMUNICATII ICRET SA
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 1051 salarii introduse in Salario: 6.300 LEI/Luna
Descriere:

Candidatul ideal

  • Avantaj experiență minim 3-5 ani în coordonarea lucrărilor de construcții a unui santier;
  • Avantaj experienta in ofertare decontare ;
  • Cunoștințe privind tehnologiile și metodologiile de execuție a lucrărilor de construcții;
  • Abilități de comunicare, negociere, planificare si organizare;
  • Spirit de echipă, gândire pozitivă;
  • Persoană orientată spre rezultate și progres, organizată și dinamică;
  • Studii tehnice universitare in domeniul construcții/instalații;
  • Cunoasterea normelor legale in domeniu;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Abilitati de lucru in echipa;
  • Capacitate de asumare a responsabilitatii si de a lua decizii;
  • Abilitatea de a respecta deadline-uri;
  • Rigurozitate, atentie la detalii;
  • Persoana dinamica, motivata, flexibila;
  • Persoana serioasa, ordonata, responsabila;

Descrierea jobului

ATRIBUTII IN PREGATIREA EXECUTIEI

  • Studiaza Proiectul de Autorizare a Constructiei, prevederile Certificatului de Urbanism, prevederile Acordului unic, Autorizatiei de ︈construire, proiectul tehnic si detaliile de executie, documentatia tehnico – economica
  • Intocmeste graficul de executie detaliat

ATRIBUTII IN DERULAREA EXECUTIEI

  • Supervizeaza activitatea subcontractantilor/echipelor de executie, reprezentand societatea in relatia cu acestia
  • Informeaza in scris, periodic, conducerea societatii cu privire la stadiul fizic si valoric al executiei lucrarilor, respectarea graficului de executie, incadrarea in bugetul aprobat
  • Intocmeste necesarul de materiale in conformitate cu graficul de executie
  • Identifica si aduce la cunostinta conducerii societatii acele riscuri care apar si nu pot fi evitate, legate de specificul domeniului de activitate;
  • Informeaza in scris conducerea societatii despre toate problemele ivite in relatia cu autoritatile locale, subcontractantii si despre orice alte probleme, va depune toate eforturile si/sau va solicita asistenta conducerii societatii pentru solutionarea acestora;
  • Gestioneaza sistemul de management al calitatii la nivel de santier
  • Analizeaza si monitorizeaza saptamanal: graficele de lucrari, planurile de actiune stabilite in vederea diferitelor probleme ce pot sa apara, planul de aprovizionare, programul de lucru
  • Evalueaza periodic personalul din subordine, redacteaza fisele de evaluare
  • Estimeaza, programeaza si solicita din timp resursele umane pe specialitati (personal propriu si subantreprenori) conform graficului de executie;
  • Stabileste necesarul de instruire, asigura si urmareste respectarea normelor SSM, PSI;
  • Coordoneaza in permanenta relatiile cu subantreprenorii, clienti, beneficiari, diriginti de santier pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii;
  • Intocmeste calculatii de pret pentru anumite activitati, postcalcule ale activitatilor proiectului;
  • Participa la toate evenimentele proiectului ( receptii pe faze determinante, receptii partiale sau finale, inclusiv receptia lucrarilor subcontractantilor) asigurand pregatirea adecvata a acestora;
  • Urmareste situatiile de lucrari sa fie intocmite si inaintate spre aprobare
  • Controleaza situatiile de lucrari ale subcontractantilor

BENEFICII:

  • Pachet salarial complex,
    • prima cu ocazia sarbatorilor
    • Tichete de masa
  • Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie serioasa, solida si de succes
  • Telefon mobil
  • Regina Maria

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Inginer constructor
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti