Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
D

Inginer Control Calitate

Adaugat: 2 săptămâni în urmă

Aplicare Externa

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
Deltamed
Functia Jobului:
Meserii & servicii
Locatie & Tipul Jobului:
Gilau | Program Full Time
Descriere:

Misiunea Deltamed este de a produce vehicule cu destinație specială de cea mai înaltă calitate, care pot oferi încredere și siguranță. Pentru a răspunde nevoilor reale ale clienților noștri, căutăm și folosim cele mai noi tehnologii de producție, cele mai avansate materiale și echipamente, iar personalul nostru este instruit în permanență pentru a fi cel mai competent în domeniu.

Căutam un INGINER DE CONTROL AL CALITĂȚII cu experiență care să se alăture echipei noastre în producția de ambulanțe și vehicule speciale de înaltă calitate. Candidatul ideal va fi responsabil de asigurarea faptului că produsele noastre îndeplinesc toate standardele și specificațiile necesare, de la producția inițială până la inspecția finală. Acest rol necesită o atenție meticuloasă la detalii, abilități puternice de rezolvare a problemelor și o înțelegere profundă a proceselor de control al calității într-un mediu de producție.

Cerințe:

- Minimum 5 ani de experiență în controlul calității într-un mediu de producție, de preferință în industria auto;

- Experiență anterioară în efectuarea de audituri interne pentru asigurarea conformității continue cu sistemele de management al calității;

- Diplomă de licență în inginerie mecanică, inginerie industrială, inginerie electrică sau într-un domeniu conex;

- Competențe tehnice: Competențe în utilizarea instrumentelor și software-ului de control al calității, micrometre și alte dispozitive de măsurare, bune cunoștințe în citirea desenelor tehnice electrice și/sau mecanice;

- Bune abilități de operare PC (pachetul MS Office, experiența în utilizarea software-ului ERP constituie un avantaj);

- Nivelul de cunoaștere a limbii engleze - min. nivel intermediar, limba germană - constituie un avantaj;

- Confortabilitate în lucrul într-un mediu de producție cu expunere la diverse materiale și condiții; abilități avansate de luare a deciziilor, atenție meticuloasă la detalii, rezolvarea problemelor, orientare către rezultate, colaborare/lucru prin și cu alții, planificare, organizare și control, flexibilitate psihologică și adaptabilitate.

Responsabilități principale:

- Efectuarea de teste funcționale pe ambulanțe și vehicule speciale pentru a asigura funcționarea corectă și siguranța;

- Păstrarea de înregistrări detaliate ale inspecțiilor, testelor și rezultatelor;

- Pregătirea și prezentarea rapoartelor de calitate catre echipa de management, subliniind orice probleme și recomandând măsuri corective;

- Asigurarea conformității cu cerințele de documentare și raportare în conformitate cu ISO 9001 și alte standarde relevante;

- Identificarea și documentarea oricăror neconformități ale materialelor sau produselor;

- Colaborarea cu echipele de producție pentru a investiga cauza principală a problemelor de calitate;

- Implementarea de acțiuni corective și preventive pentru a aborda și atenua problemele de calitate;

- Colaborarea cu echipele de inginerie și producție pentru a dezvolta și implementa îmbunătățiri ale proceselor;

- Participarea la inițiative și proiecte de îmbunătățire continuă menite să sporească calitatea produselor și eficiența producției;

- Efectuarea de audituri interne pentru a asigura conformitatea permanentă cu sistemele de management al calității;

- Actualizarea continua a cunostintelor cu modificările standardelor și reglementărilor industriale relevante pentru producția de ambulanțe și vehicule speciale.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Inginer Control Calitate
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti