Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

Inginer electrician - Fabrica de Ipsos Turda

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
SC Saint-Gobain Construction Products Romania SRL
Descriere:

Candidatul ideal

Ne vom uita cu multă atenţie la personalitatea, la atitudinea și la potențialul tău, însă rolul presupune și alte câteva calificări și abilități:

EDUCAȚIE ȘI EXPERIENȚĂ:

  • Studii superioare în domeniul electric sau electrotehnic;
  • Experiență relevantă de minim 3 ani în mentenanta instalațiilor electrice, preferabil în mediul industrial;
  • Competențe excelente de diagnosticare și rezolvare a problemelor tehnice;
  • Cunoștințe solide despre standardele de siguranță și reglementările în domeniul electric;
  • Abilități demonstrate de utilizare a schemelor electrice reprezentate în EPLAN sau AutoCAD electric;
  • Abilități demonstrate de coordonare și management al echipelor;
  • Capacitate de planificare și organizare eficientă a activităților;
  • Abilități bune de comunicare și lucru în echipă;
  • Autorizat ANRE gr. II B.

Descrierea jobului

Poziția este deschisă în cadrul Departamentului de Mentenanță din cadrul Fabricii Ipsos Turda, ocupantul acesteia urmând să fie responsabil de coordonarea și supravegherea activităților de mentenanță electrică.
Rolul implică coordonarea echipei de electricieni, asigurarea funcționării în condiții de siguranță și eficiență a instalațiilor electrice și dezvoltarea continuă a competențelor electricienilor.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE:

  • Coordonarea și supervizarea activităților zilnice de mentenanță electrică;
  • Planificarea și organizarea lucrărilor de mentenanță preventivă și corectivă a echipamentelor electrice;
  • Diagnosticarea și soluționarea problemelor tehnice complexe ale instalațiilor electrice;
  • Dezvoltarea și implementarea planurilor de mentenanță pentru optimizarea funcționării echipamentelor;
  • Coordonarea echipei de electricieni de mentenanță, inclusiv recrutarea, formarea și evaluarea performanțelor acestora;
  • Monitorizarea și raportarea indicatorilor de performanță ai activităților de mentenanță;
  • Asigurarea conformității cu reglementările legale și interne privind mentenanța și siguranța;
  • Asigurarea respectării standardelor de siguranță și a procedurilor operaționale:
  • Colaborarea cu departamentele conexe pentru a asigura eficiență operațională.

BENEFICII:

  • Asigurare privată de sănătate, cu posibilitatea includerii membrilor familiei;
  • Asigurare de viață, în funcție de politicile fiecărei companii în parte;
  • Posibilitatea de a cumpăra acțiuni Saint-Gobain (Planul de Economii al Grupului);
  • Posibilitatea achiziționării produselor Saint-Gobain în condiții avantajoase;
  • Indemnizație de transport sau decont combustibil, după ca;z
  • Sprijin relocare, după caz;
  • Tichete de masă;
  • Indemnizație de concediu, în funcție de politicile de acordare;
  • Bonusuri trimestriale, anuale sau cu ocazia unor evenimente, în funcție de profilul postului ocupat;
  • Zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în companie;
  • Alte beneficii, acordate în funcție de politicile de acordare de bonusuri ale fiecărei companii în parte;
  • Sprijin în formarea profesională;
  • Cursuri pentru dezvoltarea carierei (ex. Universitatea Saint-Gobain, platforma de training online etc.).

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Inginer electrician - Fabrica de Ipsos Turda
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti