Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
C

Inginer ofertare constructii

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
Confidential
Industrie:
Constructii si infrastructura
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 263 salarii introduse in Salario: 5.500 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Senior
Vechime:
6 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Cerinte
-Studii superioare tehnice-constructii cai ferate, drumuri si poduri/ constructii civile, industriale si agricole- finalizate
-Minim 5 ani experienta in birou tehnic ofertare;
-Cunostinte legislatie romana in domeniu;
-Cunostinte FIDIC;
-Cunostinte operare PC-Internet, Word, Excel, etc
-Buna cunoastere a procedurilor, materialelor, pietei constructiilor;
-Cunostinte platforma SICAP/SEAP;
-MS Excel nivel avansat, MS Project. Reprezinta un avantaj cunostintele in Primavera, Windev, Intersoft sau alt program de deviz

Descrierea jobului

-Studiaza caietele de sarcini in vederea cunoasterii cerintelor pe care trebuie sa le indeplineasca oferta si solicita autoritatii contractante, clarificari la eventualele omisiuni, erori, neconcordante intalnite ;
-Urmareste daca societatea indeplineste conditiile de eligibilitate prevazute in caietele de sarcini;
- Participa la consultarea cu persoana desemnata sa se ocupe cu elaborarea tehnologiei de executie a lucrarii care se oferteaza, in vederea analizarii si pregatirii ofertei;
- Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice si cantitatile acestora;
-Studiaza oferte de preturi de materiale, analizeaza preturile subcontractorilor, intocmeste cereri de oferta pentru furnizorii de echipamente, urmareste primirea acestora, analizeaza ofertele primite si selecteaza cele mai convenabile oferte;
- Completeaza formularele conform cerintelor prevazute in caietele de sarcini si a legislatiei in vigoare;
-Genereaza/modifica devize utilizand programele informatice specifice;
-Calculeaza oferte pentru licitatii si intocmeste oferta pentru licitatii publice sau beneficiari privati;
-Intocmeste/verifica situatii de lucrari;
- Editeaza, urmareste semnarea, multiplicarea, numerotarea, indosarierea si sigilarea documentatiei de ofertare, conform prevederilor din caietul de sarcini, precum si depunerea ofertei la data si locul prevazute in caietul de sarcini;
-Asista la deschiderea ofertelor si intocmeste rapoarte de licitatie;

Companie de constructii implicata in lucrari mari de infrastructura la nivel national si international;

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Inginer ofertare constructii
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti