Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

INGINER TEHNOLOG

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
SC Saint-Gobain Construction Products Romania SRL
Industrie:
Constructii si infrastructura
Locatie & Tipul Jobului:
Turda | Program Full Time
Nivel experienta:
Junior
Vechime:
2 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Căutăm un membru motivat și talentat în domeniul ingineriei chimice, care să se alăture echipei de Îmbunătățire Procese în cadrul Fabricii de Plăci de Gips-Carton.
Dacă ai încredere în abilitățile tale tehnice și vrei să te lansezi în sectorul industrial al producției de materiale de construcții, această oportunitate îți oferă șansa de a-ți aplica și îmbunătăți cunoștințele și experiența ca inginer chimist. Vei progresa într-un mediu dinamic și complex, axat pe îmbunătățire continuă, care va juca un rol crucial în evoluția ta profesională și în contribuția ta la succesul unei companii cu renume.
Dacă ești o persoană proactivă, orientată spre obținerea de rezultate, căreia i se potrivește dinamica mediului industrial, aplică acum.
Ne vom uita cu multă atenţie la personalitate, la atitudine și la potențialul tău, însă rolul presupune și alte câteva calificări și abilități:
Educație și Experiență:
Diplomă de licență în inginerie chimică.
Constituie avantaj:
Experiența anterioară pe linii de producție sau stagii de internship în mediul industrial.Cunoștințe despre instrumente de îmbunătățire continuă (5S, Kaizen, 5Why, 4M, 5W&1H)
Abilități și competențe:
Abilități de comunicare, atât scrise, cât și verbale în limba engleză.
Foarte bune cunoștințe de operare PC (Office 365).
Dorință de dezvoltare profesională.
Capacitate de analiză, de a face conexiuni între informații.
Bune abilități de comunicare și lucru în echipă, orientare către oameni.
Disponibilitatea pentru munca in schimburi

Descrierea jobului

? Monitorizare și optimizare proces:
Vei asigura conformarea activităților productive la standardele de siguranță și vei verifica respectarea standardelor de calitate în toate etapele procesului, intervenind prompt în cazul abaterilor identificate.
Vei monitoriza constant funcționarea echipamentelor și instalațiilor tehnologice în cadrul procesului de producție, oferind soluții în situația în care vei identifica probleme tehnice.
Vei monitoriza cu atenție parametrii de proces și indicatorii de performanță la nivel operativ și te vei asigura că aceștia sunt optimizați continuu, în vederea menținerii consumurilor specifice de materiale și energie în limitele stabilite si minimizarea pierderilor.
Va fi necesară o strânsă colaborare cu departamentul de mentenanță și automatizare pentru a defini și implementa soluțiile tehnice necesare în rezolvarea problemelor apărute în procesul de producție.
? Auditare și supervizare activități producție:
Vei realiza audituri periodice ale sistemului 5S, pentru a asigura organizarea corespunzătoare a spațiilor de la posturile de lucru, respectiv ale calendarelor AM (mentenanță autonomă), activități esențiale pentru menținerea funcționării optime a echipamentelor.
Vei superviza activitățile de mentenanță autonomă în cadrul sesiunilor de mentenanță planificate periodic.
Vei verifica disponibilitatea stocurilor de materii prime pentru a asigura continuitatea producției pe termen scurt și mediu. În caz de schimbări semnificative în cantitățile consumate de materii prime, vei informa departamentul de achiziții cu privire la noile volume estimate, pentru a asigura stocul necesar pe termen lung.
? Îmbunătățire continuă:

Vei realiza analize și investigații detaliate pentru identificarea deviațiilor și defectelor apărute în procesul de fabricație, utilizând instrumente precum QK (Quick Kaizen), EWO (Enhanced Work-Order) și OPL (One Point Lesson), instrumente specifice programului de îmbunătățire continuă World Class Manufacturing, documentând rezultatele obținute.
Te vei găsi adesea în situația de a oferi feedback și îndrumare detaliată personalului direct productiv pentru a gestiona și soluționa problemele întâmpinate în mod eficient, identificând în același timp nevoile de instruire ale acestora și comunicându-le inginerului de training pentru intervenții corespunzătoare.
? Activități administrative:
Vei participa activ la ședințele operative zilnice pentru a raporta situațiile întâlnite în timpul desfășurării activităților curente și pentru a planifica acțiunile necesare în gestionarea acestora.
Vei raporta în cadrul sesiunii de predare-primire schimb informațiile relevante despre situațiile întâmpinate pe tura ta și vei media transferul de schimb pentru personalul direct productiv.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: INGINER TEHNOLOG
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti