Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
C

INSPECTOR RESURSE UMANE/CONTABIL SALARIZARE

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
CREATIVE PAYROLL SOLUTIONS SRL
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

- sa detina un certificat de inspector resurse umane/expert in legislatia muncii sau sa aiba experienta relevanta in domeniul resurselor umane, calcul salarii si evidenta Revisal
- cunoasterea temeinica a prevederilor Codului Muncii si cunostinte de baza privind dreptul muncii ;
- sa cunoasca si sa fi utilizat REVISAL frecvent;
- sa aiba cunostinte solide de fiscalitate privind impunerea veniturilor persoanelor fizice si modul de calcul al statelor de salarii in programul SAGA;
- sa fie o persoana care isi doreste sa se perfectioneze in domeniu si sa acumuleze experienta;
- sa aiba cunostinte de utilizare a soft-urilor Excel, Word-nivel avansat
- sa fie o persoana cu capacitate de lucru in echipa, de organizare si comunicare, capabila sa prioritizeze sarcinile, corecta, dispusa sa invete permanent.

Descrierea jobului

- Calculul statelor de plata, stabilirea impozitelor si declararea acestora (D112, D100) utilizand programul SAGA
- Intocmirea contractelor de munca, a actelor aditionale sau de incetare a contractelor de munca
- Intocmirea adeverintelor de vechime, a adeverintelor de salariat necesare in diverse situatii (banca, medic etc)
- Intocmirea fiselor de post
- Intocmirea ordinelor de plata pentru impozitele datorate
- Pregatire permanenta privind modificarile legislative din domeniul resurselor umane, sustinuta de specialistii cu experienta din cadrul societatii

Beneficiile de a lucra in cadrul societatii noastre:
-Salariu motivant, actualizat in permanenta in functie de experienta si de contributia adusa in activitatea noastra;
-Tichete de masa;
-Prime si bonusuri, periodic , in corelatie cu efortul si munca depuse;
-Repartizarea unui portofoliu de lucrari care sa poata fi gestionat intr-un program normal de lucru, fara necesitatea orelor suplimentare sau in weekend;
- Posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv dinamic si de a lucra in conditii moderne
- Va beneficia in permanenta de experienta acumulata in firma in ceea ce priveste reglementarile , interpretarile fiscale , modul de calcul si de declarare a impozitelor si taxelor;
- Urmarim o colaborare de lunga durata, contractual individual de munca va fi pe perioada nedeterminata cu un program de 8 ore/zi de Luni pana Vineri.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: INSPECTOR RESURSE UMANE/CONTABIL SALARIZARE
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti