Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
K

Inspector SSM / Responsabil SSM / Coordonator SSM

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
KAPITAL REAL MAGIC S.R.L.
Descriere:

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice - de preferat
  • Experienta in domeniul constructii (santier) – de preferat
  • Experienta pe un post similar de minim 4 ani - de preferat
  • Cunoaste cadrul legislativ general pe linie de sanatate si securitate in munca si aparare impotriva incendiilor;
  • Cursuri care sa ateste pregatirea in domeniul securitatii si sanatatii in munca (atestat/ certificat);
  • Curs cadru tehnic cu atributii PSI (constituie un avantaj)
  • Curs inspector protectie civila (constituie un avantaj)
  • Persoană calmă, organizată, cu experiență în lucrul cu documente
  • Spirit de echipa, colaborare, capacitate de analiza si sinteza, spirit de initiativa
  • Atitudine proactiva, implicare si orientare pe rezolvarea problemelor
  • Simt al raspunderii
  • Permis categoria B (necesita deplasari cu auto ale societatii)

Descrierea jobului

  • participa la identificarea cerintelor de sanatate si securitate in munca si aparare impotriva incendiilor ale partilor interesate;
  • propune masuri de implementare a cerintelor identificate si urmareste in mod activ modul lor de realizare;
  • reprezinta compania in relatia cu autoritatile pe linie de sanatate si securitate in munca si aparare impotriva incendiilor in lipsa coordonatorului SSM;
  • participa la elaborarea şi distributia documentelor cerute de legislatia in vigoare in domeniul SSM si situatii de urgenta;
  • aplica reglementările de securitate şi sănătate în muncă, ţinând seama de particularităţile activităţilor şi ale societății, precum şi ale locurilor de muncă/ posturilor de lucru;
  • verifica cunoaşterea şi aplicarea de către toţi lucrătorii a măsurilor prevăzute în planul de prevenire şi protecţie, precum şi a atribuţiilor şi responsabilităţilor ce le revin în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă, stabilite prin fişa postului;
  • participa la identificarea echipamentelor individuale de protecţie necesare pentru posturile de lucru din santier şi întocmeste necesarul de dotare a lucrătorilor cu echipament individual de protecţie, conform prevederilor Hotărârii Guvernului privind cerinţele minime de securitate şi sănătate pentru utilizarea de către lucrători a echipamentelor individuale de protecţie la locul de muncă;
  • contribuie la dezvoltarea culturii de prevenire a riscurilor de accidentare in munca si a imbolnavirilor profesionale;
  • urmareste asigurarea desfasurarii activitatilor lucratorilor in conditii de maxima siguranta;
  • participa la elaborarea instructiunilor proprii de securitate si sanatate in munca si se asigura de cunoasterea acestora de catre lucratori;
  • urmareste elaborarea planurilor de situatii de urgenta si verifica modul de cunoastere si capacitatea de punere in aplicare a acestora;
  • asigura instruirea noilor salariati, a instructajului periodic, testeaza periodic personalul cu privire la normele de securitate si sanatate in munca si PSI; focus pe preventie
  • completeaza fisele de instruire individuala si efectueaza instruirea introductiv generala de protectia muncii si PSI;
  • comunica si cerceteaza accidentele de munca;

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Inspector SSM / Responsabil SSM / Coordonator SSM
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti