Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
G

Junior Business Analyst

Adaugat: 2 săptămâni în urmă

Aplicare Externa

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
Global Market Distribution
Functia Jobului:
Software & analiza datelor
Locatie & Tipul Jobului:
Brasov | Program Full Time
Descriere:

Despre ce este vorba în acest proiect?

Acest proiect se concentrează pe dezvoltarea unei platforme CRM care are ca

scop automatizarea proceselor pentru dealerii auto.

Ajutăm la creșterea transparenței și inovăm industria auto. Pentru mai multe

detalii despre serviciile pe care le oferim, vizitează: https://www.carmatik.ro/

Ce tehnologii/tool-uri folosim?

Backend

Java 17 (Spring / Spring security / maven / aws

libraries / Netopia / apache poi / OOP / iText PDF)

Baze de date

mySql 8

Indexing

Solr 8

Servere & Devops

Linux (Ubuntu 22.04)

AWS services (S3 / Router 53 / EC2 / Secrets)

Ansible

Python 3.8 (OCR + scripting)

Datadog

APM tool

Jenkins for CI/CD

Apache / rsync / bash scripting

Iptables

Frontend

Html / CSS / PostCSS / Bootstrap / Jquery / Vanilla JS

Mobile App

Java 17 / React Native

Automation Testing

Java 23 / Cucumber / Selenium – pipeline using Jenkins integration with github

+ ansible

Organizare

Jira

Github

Confluence

Care

vor fi responsabilitățile tale?

Colaborarea cu

stakeholderii de business și echipele tehnice pentru a colecta cerințele și

pentru a documenta stories și epicuri.

Pregătirea și

scrierea de stories și epicuri în Jira folosind sintaxa Gherkin (Given, When,

Then) pentru definirea scenariilor.

Participarea la

ședințele de Grooming pentru stories și colaborarea cu echipa de dezvoltare

pentru a detalia cerințele.

Documentarea

proceselor de business și a fluxurilor de lucru pentru a ajuta la definirea

cerințelor și prioritizarea lor în backlog.

Analizarea

feedback-ului clienților și ajutorul în identificarea zonelor cheie de

îmbunătățire ale platformei.

Suport pentru

echipa QA în validarea implementării funcționalităților și asigurarea că

acestea respectă cerințele definite.

·       Oferirea de suport post-implementare pentru clienți și

echipele interne.

Metodologia de lucru

Lucrăm în Agile, în sprinturi de 2 săptămâni.

Participi la

ședințele de Grooming și la întâlnirile de planificare pentru sprinturi.

Prioritizarea și

pregătirea stories în Jira pentru fiecare sprint.

Cum trebuie să fii ca personalitate?

Să spui da provocarilor

Să îți dorești sa te

dezvolți, atat tehnic cât și ca personal skills / communication skills

Să fii proactiv

Să fii creativ și să îți placă să lucrezi în echipă

Model de lucru hybrid

3 zile / saptămână de la birou

2 zile / saptămână work from home

Ce am realizat?

    In primul rând, am construit o platformă în structură monolit, ce poate cu ușurință să

accepte nevoie diferite ale dealerilor auto, fără cod custom, folosind doar

configurare din baza de date.

    De asemenea am construit un sistem

OCR ce poate să citească cărți de identitate și documente ale mașinilor cu o

acuratețe de peste 98%, și un timp de procesare de până la 5 secunde, totul

fiind procesat cu poze făcute cu telefonul, fără aparte costisitoare de

scanare.

Inovație? Ei bine, avem primul

microserviciu ce se conectează la una din primăriile din București pentru a

prelua si depune în mod automat documentele și cererile dealerilor, excluzând

taskuri zilnice ale echipelor.

Lucruri

interesante în roadmap?

Propriul model AI ce va servi exclusiv

pieței automotive

Integrare cu Inteligență artificială pentru răspunsul de commenturi automate în

rețele de socializare

Integrare cu Instagram

Generare video-uri pentru tik tok în mod automat folosind AI

Integrare cu Youtube

Integrări cu sistemele de asigurare pentru vânzarea polițelor de asigurare

Sistem de matching pentru ofertarea clientilor existenți în baza istoricului de

vânzări folosind AI

Care este minimul de cunoștințe pentru a aplica?

Înțelegere

de bază a proceselor de business și a analizei datelor.

Cunoștințe de bază despre Agile și Scrum.

Abilități bune de

comunicare și capacitatea de a colecta și traduce nevoile de business.

Dar eu sunt la început de drum. Dacă nu mă descurc?

Pentru noi, cel mai important aspect este atitudinea.
Dacă îți dorești cu adevărat să înveți, nu îți face griji! Te vom ajuta și

îndruma la orice pas, dar trebuie și din partea ta implicare și self study.

Te-am facut curios?

Ești pregătit să faci parte din echipa ce va avea un impact imens la nivel

național / internațional?

Ești pregătit sa apeși acceleratia?

Te așteptăm la biroul nostru din Str. Camil Petrescu, nr.11, Brașov

pentru a ne cunoaște și a discuta mai multe.

Poti transmite CV-ul tau la adresa de

email: [email protected]

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Junior Business Analyst
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti