Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
H

Process Engineer

Adaugat: 6 zile în urmă

Aplicare Externa

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
Hamilton Central Europe
Locatie & Tipul Jobului:
Timisoara | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Scurta descriere a companiei

Hamilton Central Europe și-a început activitatea în România în anul 2013, prin producția de seringi microlitrice și este cea mai mare locație din Europa a grupului Hamilton, după Elveția, în care compania are și activități de producție.

În prezent, pe lângă seringile de înaltă precizie, portofoliul de produse dezvoltate și realizate în România include pompe de dozaj, module de pipetare și accesorii pentru laboratoarele analitice și de cercetare, precum și accesorii pentru ventilatoarele Hamilton Medical, utilizate în secțiile de terapie intensivă din întreaga lume.

De la deschiderea din 2013, echipa din România a crescut în mod constant, având în prezent un număr de peste 400 de angajați, iar numărul acestora este în continuă creștere.

De-a lungul anilor compania a realizat constant investiții importante, atât în spații moderne de lucru, cât și în tehnologii de producție de ultimă generație. După înființarea unui departament performant de prelucrări mecanice în 2016, în anul 2022 a dezvoltat un departament de prelucrare tablă, unul dintre cele mai performante din piață în acest moment.

În anul 2023, la Timișoara a fost înființat un hub global de dezvoltare software, care contribuie la soluțiile diviziei de Robotică a Companiei Hamilton, iar în anul 2024 a deschis un hub de Regulatory& Vigilance, care este suport global pentru Hamilton Medical.

Companiile Hamilton sunt în proprietatea familiei și în prezent, având în continuare viziunea strategică și interesul permanent pentru inovație a inginerului Clark Hamilton, fondatorul companiilor și inventatorul seringii microlitrice.

Cerinte

Minimum experience in Automation, Mechanical, Pneumatics;

Lean experience;

Conversational level for the English language, German is a plus;

Excel knowledge;

Minimum 2 years of experience in the same position;

CAD knowledge is a plus;

Open to learn new technologies;

A good team player;

Good communication and problem solving skills;

Self-responsible, personal motivation, analytical;

Continuous improvement thinking.

Responsabilitati

Bridge person between Research & Development, Product and Production departments;

Ensure the introduction of a new product/process in production and train the operators when a new product is launched into production;

Updates and introduces in the ERP system data related to the production processes;

Oversees continuous optimization/improvement of the assembly process (time, quality, costs);

Provide guidance to production employees and show alternative methods of solving or preventing process or technical problems;

Propose needed equipment for a new product or for the process improvement;

Responsible with Cost of Production Calculation;

Line balancing;

Defines and realizes work instructions for the assembly process;

Responsible for workplace ergonomics;

New equipment validation;

New process and product implementation and validation;

Check if the equipment on the production line works according to specifications;

In charge of quality issues.

Alte informatii

What we offer you:

Competitive salary;

Meal tickets;

Gift tickets for Christmas, Easter, Children’s Day and Women’s Day;

The 13th salary;

Annual bonus according to the company performance, bonus for the purchase of glasses, referral bonus;

Medical services for you and your family members;

Gym and wellness discount package;

Transportation from Timișoara and the metropolitan area and Arad;

Professional development opportunities and trainings;

Bookster (online platform through which employees can borrow books with no charge);

Cafeteria with catering services, free coffee and fruits;

Flexible working hours;

Vacation days: 23 days/year at employment.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Process Engineer
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti