Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
L

Product Marketing Manager

Companie Verificata

Adaugat: 3 zile în urmă

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
LUXORISE SRL
Functia Jobului:
Vanzari & comert
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Salariu:
8.000 - 10.000 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Manager / nivel executiv
Descriere:

Responsabilități principale:
- Colaborare intensivă cu echipa de designeri: Coordonarea strânsă cu designerii pentru dezvoltarea de noi linii de produse, asigurând că fiecare lansare răspunde în mod direct tendințelor de consum și cercetărilor de piață.
- Dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing pentru lansări de noi produse și pentru îmbunătățirea celor existente.
- Crearea mesajelor de marketing și introducerea eficientă a produselor pe piață.
- Analiza permanentă a pieței și a concurenței pentru a identifica oportunități de îmbunătățire și inovație.
- Elaborarea rapoartelor detaliate privind performanța produselor și ajustarea strategiilor bazate pe aceste date.
- Colaborarea strânsă cu echipele interne, inclusiv marketing și producție, pentru a asigura o lansare de succes a produselor.

Cerințe:
- Expertiză în Marketing de Produs: Căutăm un profesionist cu experiență dovedită în marketingul de produse, preferabil în domeniul cosmeticelor. Candidatul ideal trebuie să aibă o înțelegere profundă a dinamicii pieței și să fie capabil să adapteze aceste cunoștințe în strategii eficiente de produs.
- Analiză de Piață: Abilitatea de a decoda tendințele de piață și de a le transforma în oportunități strategice este esențială. Așteptăm să aduceți o perspectivă analitică care să contribuie la inovația continuă a produselor noastre.
- Leadership: Experiență în conducerea și coordonarea echipelor multidisciplinare, cu o capacitate dovedită de a inspira și motiva colegii pentru a atinge obiective comune.
- Comunicare și Prezentare: Competențe excepționale de comunicare verbală și scrisă, cu o fluență în prezentarea ideilor și strategiilor în mod clar și convingător.
- Management de Proiect: Capacitatea de a gestiona eficient multiple proiecte simultan, cu o atenție riguroasă la respectarea termenelor limită și la menținerea standardelor de calitate înalte.

Beneficii:
- Rol central într-un brand de prestigiu din industria cosmeticelor
- Pachet salarial atractiv și beneficii competitive
- Mediu de lucru dinamic, cu oportunități ample de dezvoltare profesională
- Asigurare medicala Regina Maria & Tichete de Masa
- Zi libera de ziua ta de nastere
- Oportunitatea de a implementa idei inovative într-un mediu de lucru plăcut
- Activitate într-o echipă tânără și dinamică

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Product Marketing Manager
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti