Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
I

Receptioner

Adaugat: 1 lună în urmă

Aplicare Externa

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
International Hospitality And Advisory Services Srl
Functia Jobului:
Administratie, personal administrativ
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 637 salarii introduse in Salario: 3.000 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Sector 1 | Program Full Time
Descriere:

Scopul postului:
Receptionerul are rolul de a asigura serviciile de informare, rezervare si cazarepentru clientii hotelului
Activitati principale:
Preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti;
Primirea si cazarea clientilor;
Intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasareaplatilor);
Promovarea serviciilor oferite clientilor;
Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
Medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor.
Sarcini si indatoriri specifice:
Stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturorproblemelor ocazionale.
Responsabilitati ale postului:
Raspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare si cazare oferite clientilor hotelului
Raspunde pentru rezolvarea eficienta a problemelor aparute pe parcursul desfasurariiactivitatii
Autoritatea postului:
Este autorizat sa preia rezervarile, sa ofere cazare clientilor, sa rezolve formalitatileadministrative ale acestora..
Specificatiile postului:
Experienta de minim 1an pe un post similar;
Cunoasterea pietei de produse hoteliere si a particularitatilor ei;
Foarte bune cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
Cunoasterea temeinica a doua limbi de circulatie internationala;
Aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine;
Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
Foarte bune abilitati de planificare si organizare
Salariu 3000 Lei plus sporurile aferente.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Receptioner
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti