Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
P

Specialist / Referent dosare de prosumator - training

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
Prima Electro Construct S.R.L.
Functia Jobului:
Vanzari & comert
Industrie:
Constructii si infrastructura
Salariu:
4.000 - 6.000 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Junior
Descriere:

Compania noastră este în căutarea unui Specialist Întocmire Documentație pentru Dosare de Prosumator care să se alăture echipei noastre. Responsabilitatea principală va fi gestionarea și pregătirea documentației necesare pentru clienții ce doresc să devină prosumatori (producători și consumatori de energie). Nu este necesară experiența anterioară, deoarece oferim instructaj complet pentru a te familiariza cu cerințele legislative și procedurile specifice. Dacă ești o persoană atentă la detalii, organizată și interesată de sectorul energetic, te încurajăm să aplici!

Responsabilitati
- Gestionarea documentației pentru racordarea prosumatorilor la rețeaua de energie electrică prin intermediul distribuitorilor de energie.
- Pregătirea și verificarea dosarelor necesare pentru avizarea și aprobarea instalațiilor fotovoltaice.
- Comunicarea constantă cu distribuitorii de energie electrică pentru validarea și aprobarea dosarelor.
- Monitorizarea procesului de racordare la rețea și asigurarea conformității cu normele legale și tehnice.
- Menținerea relațiilor cu clienții și oferirea de suport pe durata întregului proces, până la conectarea la rețea.
Cerințe:
- Cunoștințe în domeniul energiei regenerabile, cu accent pe legislația specifică prosumatorilor.
- Experiență în gestionarea dosarelor pentru instalarea și racordarea la rețele de energie electrică (avantaj).
- Abilități bune de organizare și atenție la detalii.
- Capacitatea de a comunica eficient atât cu clienții, cât și cu distribuitorii de energie electrică.
- Cunoștințe IT pentru gestionarea documentelor și utilizarea platformelor de depunere online a dosarelor.

Beneficii:
- Oportunitatea de a lucra într-un domeniu în plină dezvoltare, cel al energiei regenerabile.
- Pachet salarial atractiv și beneficii corespunzătoare experienței.
- Mediu de lucru dinamic și echipă profesionistă.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Specialist / Referent dosare de prosumator - training
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti