Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
F

Registrator Medical

Companie Verificata

Adaugat: 2 săptămâni în urmă

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
Fundatia HOSPICE Casa Sperantei
Functia Jobului:
Administratie, personal administrativ
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 139 salarii introduse in Salario: 3.000 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Descrierea postului:

  • Inregistreaza intrarile si iesirile pacientilor din spital, pe unitatea cu paturi sau serviciul de ingrijiri la domiciliu, pastrand legatura cu Departamentul Operational si Receptie pentru intocmirea formelor legale.
  • Verifica la internarea pacientului, anexarea la foaia de observatie a urmatoarelor documente:bilet de internare de la medicul de familie sau de specialitate, adeverinta de la locul de munca/cupon de pensie, dovada de asigurat.
  • Introduce in programul informatic, datele din foile de observatie, precum si alte documente medicale, verificand si raspunzand pentru exactitatea datelor (diagnosticul principal, diagnosticul secundar si procedurile medicale).
  • Efectueaza inregistrarea foilor de observatie a pacientilor internati in spital sau aflati in evidenta serviciilor de ingrijire la domiciliu, in sistemul electronic, completand in mod corect, conform cartii de identitate, a biletului de internare de la medicul specialist, alaturi de dovada de asigurat a pacientului (adeverinta, cupon pensie, carnet somaj, etc.)
  • Efectueaza semnarea electronica a internarii cu cardul de sanatate al pacientului.
  • Introduce in aplicatiile informatice corespunzatoare, sub sefului de serviciu statistica, codificarea medicala a bolilor din Foile de observatie clinica generala, investigatiile paraclinice, procedurile si manevrele medicale si tratamentele efectuate pe perioada internarii, consultatiile intraspitalicesti, verificand exactitatea datelor.
  • Verifica actele bolnavului internat, astfel: C.I., biletul de trimitere eliberat de medicul de policlinica, talonul de pensie, adeverinta de seviciu, elev, somaj si adeverinta de ajutor social sau handicap si verifica biletul de trimitere avizat de medicul de garda.
  • Aranjeaza in ordine cronologica foile de observatii FOCG, creaza opis, leaga documentele arhivate, le inventariaza si le preda periodic la arhiva spitalului.
  • Indeplineste sarcini de arhiva conform procedurilor
  • Introduce in calculator codificarea foilor de observatie.
  • Preda la inceputul lunii si ori de cate ori este nevoie, situatia internarilor din luna precedenta.
  • La externarea pacientului, preda acestuia documentatia (biletul de iesire, scrisoarea medicala, concediul medical, precum si alte documente aferente)

Beneficii:

  • 26 zile de concediu de odihna, anual;
  • 1 zi libera aferenta zilei de nastere
  • 1 zi libera de Ziua Mondiala a Sanatatii;
  • Tichete de masa in valoare de 40 lei/zi;
  • Abonament Bookster;
  • Formare profesionala constanta in domeniul paliatiei.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita Curriculum Vitae si scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: [email protected]

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Registrator Medical
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti