Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
G

Relationship Manager | Clienti IMM si Micro (Iasi, Suceava)

Adaugat: 3 luni în urmă

Aplicare Externa

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job
Companie:
Gabteo HR SRL
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Locatie & Tipul Jobului:
Iasi | Program Full Time
Descriere:

Despre partenerul nostru:

  • Institutie Financiara Nebancara;
  • O echipa de tineri profesionisti din domeniul financiar-bancar. Misiunea echipei este de a oferi sprijin financiar in momente cheie si sa fie elementul care face diferenta astfel incat orice provocare sa aiba o solutie avantajoasa. Persoanele cheie din companie au o stabilitate de cel putin 8 ani.

Responsabilitati:

  • Reprezentarea companiei in relatia cu antreprenorii (IMM si Micro);
  • Identificarea, contactarea si vizitarea clientilor potentiali;
  • Identificarea si abordarea nevoilor clientilor pentru a le oferi solutii personalizate;
  • Oferirea de consultanta si suport clientilor in accesarea si utilizarea produselor si serviciilor companiei;
  • Monitorizarea feedback-ului clientilor si implementarea de imbunatatiri pentru a creste loialitatea si satisfactia acestora;
  • Verificarea eligibilitatii clientului si analiza financiara preliminara;
  • Construirea si administrarea portofoliului, prin achizitia de noi clienti si dezvoltarea relatiei cu actualii clienti;
  • Gestionarea eficienta a datelor si a rapoartelor legate de activitatea cu clientii;
  • Procesarea datelor si documentelor clientilor cu respectarea GDPR;
  • Promovarea produselor de creditare in zona de activitate de care este responsabil.

Cerinte & Competente:

  • Experienta in vanzari directe - B2B sau B2C;
  • Capacitate de a intelege nevoile clientului si de a oferi solutii;
  • Foarte bune abilitati de comunicare, vanzare, negociere si persuasiune;
  • Atentie la detalii;
  • Permis auto – categorie B si autoturism propriu pe care esti dispus sa il folosesti in interes de serviciu;

  • Disponibilitate de a-ti desfasura activitatea pe teren in zonele alocate, in functie de localitatea de domiciliu;
  • Experienta anterioara de lucru in creditare persoane juridice (IMM & Micro) intr-o Institutie Financiara Nebancara (IFN) / portofoliul de clienti reprezinta un avantaj.

Beneficii:

  • Oportunitate de dezvoltare intr-o industrie aflata in expansiune;
  • Home office, atunci cand nu ai vizite pe teren;
  • Salariu atractiv format din parte fixa lunara si bonusuri lunare in functie de performanta;
  • Decontarea cheltuielilor de deplasare in relatia cu clientii, facute cu auto propriu plus o suma anuala de intretinere auto;
  • Tichete de masa si prime de sarbatori;
  • Asigurare medicala privata;
  • Abonament Bookster;
  • Teambuilding si iesiri frecvente in echipa.

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Relationship Manager | Clienti IMM si Micro (Iasi, Suceava)
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti