Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
S

Reprezentant comercial / gestionar piese de schimb Brașov

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL
Functia Jobului:
Vanzari & comert
Industrie:
Agricultura, pescuit si silvicultura
Locatie & Tipul Jobului:
Rasnov | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Descriere:

Misiunea postului:
făcând parte din departamentul piese de schimb, reprezentantul comercial are un rol important în vânzarea pieselor de schimb asigurând identificarea pieselor de schimb, transmiterea de oferte către clienţi, efectuarea de comenzi, depozitarea și livrarea pieselor precum si primirea clienţilor la punctul de vânzare.

Activitatea se desfășoară la punctul de lucru al companiei din Brașov, str. Târgului, nr. 10.

Principalele responsabilități:

  • Întâmpină clienții şi îi consiliază cu privire la piesele de schimb
  • Identifică piesele de schimb solicitate de client cu ajutorul cataloagelor electronice
  • Face oferte de preţ, participă la negocieri și întreprinde demersurile necesare pentru încheierea vânzărilor
  • Face comenzi de piese de schimb către furnizori, în urma centralizării nevoilor clienţilor
  • efectuează recepția fizică și scriptică a mărfii și o pregătește pentru livrarea către clienți
  • Informează clienţii cu privire la statusul comenzilor: disponibilitatea produselor, termene de livrare, etc.
  • Impulsionează vânzările de piese de schimb prin acţiuni de marketing direct sau tele-marketing
  • Soluţionează reclamațiile sosite de la clienţi cu privire la piese

Oferim:

  • pachet salarial peste media pieței
  • tichete de masă de 40 lei
  • bonusuri de performanţă
  • asigurări private de sănătate
  • mediu plăcut de lucru
  • transport asigurat sau decontat de companie
  • concediu de odihnă de 30 zile lucrătoare

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia la adresa de e-mail [email protected].

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Reprezentant comercial / gestionar piese de schimb Brașov
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti