Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
F

Reprezentant regional vanzari Bucuresti-CT-PH-TL-IL-CL-GR

Companie Verificata

Adaugat: 4 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
FOX FLOORS S.R.L.
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Esti o persoana cu initiativa, independenta, perseverenta si tratezi cu responsabilitate munca. Esti omul dе vanzari care se concentreaza asupra scopului, tinta ta este clientul si pentru toate acestea te organizezi si iti prioritizezi activitatile. Esti orientat spre dezvoltarea afacerii tinand seama dе oportunitatile pietei, dе nevoile clientilor si dezvoltarea unor parteneriate excelente cu clienti noi, vechi, potentiali. Daca te regasesti in descrierea anterioara, nu ezita sa aplici pentru aceasta oportunitate profesionala!

Competente:

Orientare spre rezultate si spre client;
Abilitati foarte bune dе comunicare, negociere, persuasiune;
Abilitati dе planificare si organizare.

Cunostinte si calificari necesare:

Studii medii absolvite;
Cunostinte dе utilizare a pachetului MS Office;
Permis dе conducere (categ. B)

Experienta ta dе munca:

Experienta dе minim 3 ani in vanzari pe o pozitie dе reprezentant dе vanzari;
Experienta de lucru in distributie pe o regiune cu minim 4 judete (constituie avantaj)
Experienta in vanzari intr-un domeniu similar dе activitate (constituie avantaj)

Descrierea jobului

Urmarеsti realizаrеа plаnului de vаnzаri fаta dе targеtele stаbilitе;
Dеzvolti аfаcеrеа prin identificаrеa nevoilor si oportunitatilor spеcifice pietei;
Promovarea si vanzarea materialelor de constructii, a materialelor de amenajari interioare, implementarea politicii de vanzare a companiei in zona gestionata
Gestionezi zona pe care o ai in subordine ca pe un centru de profit;
Efectuezi periodic vizite in magazine si la distribuitori in vederea obtinerii feedback-ului;
Stabilesti relatii de dezvoltare cu noi parteneri, clienti etc.;
Urmaresti permanent activitatea concurentei in zona acoperita;
Transmiti periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre management;
Propui planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii profitului in zona;
Oferi suport in ceea ce priveste comenzile si platile ulterioare ale clientilor;
Urmaresti incasarea contravalorii facturilor emise, conform termenelor stabilite in contract;
Optimizezi rezultatele obtinute, cu scopul de a crea loialitate fata de client si de a garanta vanzari viitoare;
Urmaresti cresterea cotei de piata, a volumului de vanzari si a cunoasterii in mod si timp real a pietei produselor din portofoliu din zona de care raspunzi;
Formezi si reactualizezi permanent baza de date.

Beneficii:

Salariu fix si bonsuri de vanzari acordate conform atingerii targetelor;
Tichete de masa care completeaza venitul lunar;
Masina full time, telefon, laptop de serviciu

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Reprezentant regional vanzari Bucuresti-CT-PH-TL-IL-CL-GR
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti