Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
E

Reprezentant vanzari telesales

Companie Verificata

Adaugat: 1 săptămână în urmă

Aplica pe
Companie:
EDU APPS SRL
Descriere:

Candidatul ideal

Studii și experiență anterioară

  • Studii superioare;
  • Experiența pe un post de vânzări - telemarketing de minim 6 luni - constituie un avantaj;
  • Experiență în vânzări sectorul public local (primării, instituții de învățământ) reprezintă un avantaj;
  • Experiență în vânzarea de produse, soluții și servicii IT&C reprezintă un avantaj.

Abilități și competențe necesare:

  • Personalitate deschisă, excelente abilități de comunicare telefonică și în scris;
  • Exprimare corectă și convingătoare în limbile română și engleză
  • Abilități de vânzare și de negociere;
  • Abilități bune de operare PC, suită tip Office - preferabil Google Workspace; va fi testată practic
  • Bine organizat, capabil să urmărească proiectele;
  • Optimist, pozitiv, energic.

Descrierea jobului

Scop: Comercializarea produselor, soluțiilor și serviciilor Edu Apps către clienți din mediul educațional - cadre didactice și instituții de învățământ.

Context: În acest moment există o cerere semnificativă pentru produse și platforme digitale, Edu Apps fiind în postura de a acoperi complet această cerere prin soluțiile oferite și având deja numeroase solicitări în acest sens.

Responsabilități:

  • ofertarea telefonică a instituțiilor de învățământ;
  • identificarea de oportunități comerciale noi
  • upsell pentru clienții existenți;
  • preluarea/centralizarea cererilor venite
  • elaborarea ofertelor și trimiterea prin email
  • finalizarea vânzării; contractare și trimiterea facturii

Beneficii

  • salariu de bază motivant;
  • lucru de la distanță - telemuncă
  • comisioane atractive în funcție de cifrele lunare de vânzări;
  • leaduri consistente și cereri deja venite de la potențiali clienți;
  • lucru într-o echipă tânără și dinamică;
  • oportunități de dezvoltare profesională.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Reprezentant vanzari telesales
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti