Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
K

Sales Area Supervisor Bucuresti, Giurgiu

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
KANDIA DULCE SA
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

• Studiile superioare reprezintă avantaj;
• Minim 2 ani de experiență într-o funcție de supervizare vânzări, în cadrul unei companii multinaționale sau în cadrul unei importante companii de distribuție;
• Foarte bune abilități de relaționare și gestionare a unei echipe;
• Capacitate de înțelegere a unei structuri de cost, de a analiza competiția, alte analize de vânzări;
• Abilități de planificare și organizare;
• Foarte bune abilități de negociere;
• Capacitate de a furniza informații complexe în prezentări de vânzări persuasive;
• Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional;
• Foarte bune cunoștințe de utilizare a pachetului Microsoft Office;
• Permis auto categoria B, fără incidente, având o vechime de cel puțin 2 ani;
• Domiciliul în București.

Descrierea jobului

• Asigură distribuția tuturor produselor Kandia în magazinele din canalul Tradițional din zona alocată. Coordonează implementarea sortimentației, maximizarea vizibilității/disponibilității produselor prin plasări optime și utilizarea materialelor promoționale.
• Coordonează activitatea echipei – Field Representative, este responsabil de instruirea și dezvoltarea acestora, prin feedback și coaching continuu.
• Menține o relație de colaborare cu distribuitorii din zona alocată, implicându-se în alocarea resurselor de la distribuitor, pentru a asigura o acoperire teritorială optimă.
• Coordonează implementarea tuturor acțiunilor de vânzare – mercantizare, programe și activități promoționale, standarde de raft / execuție, asigurându-se de utilizarea eficientă a bugetelor alocate.
• Face propuneri de dezvoltare și acțiuni promoționale locale, pentru a crește cota de piață.
• Identifică oportunități de afaceri comune. Verifică / Gestionează stocul/vânzările - Sell out/ridicările la nivelul fiecărui distribuitor. Este implicat în găsirea de soluții pentru potențiale situații de întrerupere a afacerii în zona alocată (noi distribuitori sau soluții de acțiune zonale/regionale).
• Asigură existența la nivel de client / magazin a unei sortimentații aliniate cu planul de afaceri comun; monitorizează stocul clienților și intervine proactiv pentru evitarea situațiilor de OOS / excedent de stoc.
• Se asigură de utilizarea corectă a sistemului de colectare date electronic, de către subordonați, în corelare cu planul de activitate zilnic.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Sales Area Supervisor Bucuresti, Giurgiu
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti