Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
L

Sales Development Representative (TULCEA, LA SEDIUL FABRICII)

Adaugat: 6 zile în urmă

Aplicare Externa

Acest anunt este cu aplicare externa. Cand dati click pe Aplicare Externa veti fi redirectionat pe un alt site pentru a aplica.

Companie:
LIDAS
Functia Jobului:
Ospitalitate & timp liber
Industrie:
Hoteluri, restaurante si catering
Locatie & Tipul Jobului:
Tulcea | Program Full Time
Nivel experienta:
Senior
Vechime:
6 ani
Descriere:

Scurta descriere a companiei

Lidas, unul dintre cei mai mari producatori de produse de panificaţie şi patiserie din România, se află în plin proces de dezvoltare, anul acesta inaugurând cea de-a doua fabrică.

Cerinte

Asteptam in echipa noastra o persoana care urmareste sa evolueze pe plan profesional, serioasa, energica, cu initiativa si spirit de echipa dezvoltat!

Ne bucuram sa ne cunoastem si sa devii membru al echipei noastre daca ai:

- Studii superioare

- Experienta intr-o pozitie similara sau in domeniu

- Abilitati excelente de comunicare, prezentare si negociere

- Gandire analitica, atentie la detalii si acuratete a datelor in activitatea zilnica

- Atitudine pozitivă, creativitate, orientare spre obținerea rezultatelor și spre soluții

- Abilitatea de a construi și menține relații solide cu clienții

- Buna cunoastere a limbii romane si engleze (scris si vorbit)

- Permis de conducere cat. B si disponibilitate pentru calatorii.

Responsabilitati

- Identificarea potentialilor clienti:

- Cercetarea pietei si identificarea noilor oportunitati de vanzare,

- prospectarea clientilor potentiali prin diverse canale (telefon, e-mail, social media).

- Contactarea si calificarea lead-urilor:

- Initierea contactului cu potentialii clienti,

- identificarea nevoilor acestora si calificarea lor ca oportunitati de vanzare.

- Programarea intalnirilor:

- Stabilirea si organizarea de intalniri sau demo-uri pentru echipa de vanzari, facilitand astfel procesul de incheiere a contractelor. -

- Gestionarea bazei de date:

- Actualizarea si mentinerea bazei de date cu informatii despre clienti si oportunitati, utilizand CRM-ul companiei.

- Colaborarea cu echipa de vanzari:

- Lucrul strans cu echipa de vanzari pentru a asigura o tranzitie lina a lead-urilor calificate catre etapa de negociere si incheiere a

vanzarii.

- Monitorizarea si raportarea performantei:

- Urmarirea rezultatelor activitatilor de prospectare si raportarea acestora catre managerul direct, oferind feedback si sugestii pentru

imbunatatirea proceselor.

Alte informatii

Vino in echipa Lidas Romania si te asteptam cu:

- Mediu prietenos cu multiple oportunități de dezvoltare a carierei

- Salariu atractiv și compensatii suplimentare lunare/anuale, in functie de performantele tale si de sprijinul acordat echipei

- Incurajam constant colegii sa tinteasca cat mai sus, oferindu-le numeroase oportunitati de dezvoltare profesionala, precum acces la cursuri, sesiuni de coaching, mentorat Activitati de teambuilding si diverse evenimente cu scop de sudare si motivare a echipei

Posibilitatea de a participa la evenimente, conferinte si expozitii, pentru a-ti extinde reteaua de contacte si a-ti dezvolta abilitatile profesionale Smartphone, laptop, masina de serviciu

Despre noi

Suntem o companie romanească cu traditie ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀in domeniul panificatiei iar afacerea noastra a crescut an de an, investind in tehnologie si in echipele noastre. Astazi, pe langa fabrica noastra din Mineri, judet Tulcea, a fost finalizata in Cataloi una dintre cele mai automatizate fabrici de productie din sud estul Europei, iar produsele Lidas se gasesc pe rafturile magazinelor din toată ţara, aproape de clienţii care ne motivează să fim din ce în ce mai buni.

Beneficii

  • Bonus de performanta

  • Prime ocazii speciale
    (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)

  • Cursuri

  • Laptop

  • Telefon mobil

  • Masina de serviciu

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Sales Development Representative (TULCEA, LA SEDIUL FABRICII)
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti