Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
L

Software Test Engineer (testare manuala)

Companie Verificata

Adaugat: 2 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
LIBRA INTERNET BANK SA
Industrie:
Bancar, finante si asigurari
Locatie & Tipul Jobului:
Locatie remote | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

SCURTA DESCRIERE:
In acest rol de Software Test Engineer vei avea oportunitatea de a lucra in echipa de Quality Management (QM). Principalul obiectiv al echipei este de a monitoriza si coordona proiectele IT desfasurate in cadrul bancii, de a analiza eficienta modului de lucru pe diferite procese, cu accent pe reducerea timpului si a erorilor. Pentru a indeplini cu succes acest rol, ar trebui sa iti placa inovatia, sa lucrezi in echipa si sa ai initiativa. Salariul de incadrare pentru rolul de QA Manual Tester este in intervalul de 7000 lei brut si 13500 lei brut, in functie de experienta profesionala si gradul de potrivire cu cerintele rolului.

CERINTE:
- Te caracterizeaza curiozitatea, comunicarea eficienta, atentia la detalii;
- Ai capacitate de lucru in echipa;
- Ai lucrat in Metodologia Agile si in echipe SCRUM;
- Esti absolvent(a) de studii superioare de specialitate;
- Detii experienta in zona de testare de minimum 1 an.
- Experienta in domeniul bancar si/sau certificari de testare (reprezinta un avantaj).

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- Defineste corect si complet scenariile de test, conform cu specificatiile functionale aferente dezvoltarilor in sistemele informatice;
- Testeaza corect si complet functionalitatile noi dezvoltate, identifica si raporteaza toate bug-urile;
- Monitorizeaza si se asigura de remedierea bug-urilor raportate;
- Estimeaza, prioritizeaza si planifica activitatea de testare;
- Elaboreaza planuri de testare bine structurate si se asigura de obtinerea feedbackului din business pentru testare, daca este cazul;
- Monitorizeaza si se asigura de remedierea bug-urilor raportate dupa implementarea in productie a functionalitatilor testate

BENEFICII:
Beneficii legate de timp:
- Program flexibil, inclusiv "Late Monday and Early Friday"
- Program de lucru hibrid
- Liber de ziua ta de nastere
- Concediu de studii
- Concediu sabatic, la implinirea a 5 ani in organizatie
Beneficii financiare si abonamente:
- Tichete de vacanta (3500 lei)
- Tichete de masa (40 lei/zi)
- Prime de sarbatori
- Abonament medical la MedLife + abonament la salile de fitness SanoPass;
- Abonament la Bookster
- Pensie privata
- Ajutor pentru evenimente deosebite
- Costuri si dobanzi speciale la toate serviciile bancare
Programe de dezvoltare personala si profesionala:
- Campionate de discursuri - Libra Voices
- Sesiuni de dezbateri - Debatable
- Programe sportive - Libra Energize
- Programe culturale - Libra Cultural
- Cursuri de dezvoltare personala, profesionala si de wellbeing

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Software Test Engineer (testare manuala)
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti