Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
M

Specialist Achizitii

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
MOLDMETAL TRADING SRL
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Locatie & Tipul Jobului:
Bucuresti | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Candidatul ideal

Cerinte:
Studii superioare de preferinta in domeniul economic, constructii - constituie un avantaj.
Experienta ca specialist achizitii, minim 2 ani - experiența în achiziții produselor metalurgice constituie un avantaj.
Limba engleza – nivel avansat, limba rusa/turca constituie avantaj
Notiuni avansate de utilizare calculator: Microsoft Office, ERP.
Abilitati de comunicare si negociere cu furnizorii.
Abilitati de organizare si prioritizare.
Persoana dinamica, eficienta, care respecta termenele limita.
Orientat catre rezultate, proactiv.

Descrierea jobului

Principalele sarcini si responsabilitati:
Asigura achizitia de produse, materiale si echipamente necesare activitatii companiei;
Menținere relatia cu furnizorii, negociaza contractele de achizitii si supervizeaza desfasurarea acestora;
Identifica necesarul de aprovizionare, intocmeste comenzile de aprovizionare/import
Urmărește comenzile de aprovizionare/import transmise către furnizori și se asigură de respectarea termenelor de livrare agreate in contract;
Rezolva toate probleme aparute in lantul de aprovizionare;
Lucreaza cu comisionarii vamali pentru importuri de marfă;
Urmareste in permanenta stocurile pentru a se asigura ca sunt produsele necesare,
Urmărește obținerea documentelor aferente procesului de achiziție (factura de achiziție, documente de livrare/recepție, etc)
Inregistreaza documentele comerciale in sistemul de lucru – ERP
Intocmeste diverse rapoarte specifice.

Ce oferim:
Pachet salarial atractiv;
Prime de Paste si Craciun;
Instrumente de lucru performante pentru defășurarea activității;
Asigurare medicala;
Instruire specifică postului;
Traininguri de specialitate pe diferite teme;
Posibilitate de promovare și dezvoltare profesională;
Apartenența la o echipă tânără și dinamică de profesioniști;

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Specialist Achizitii
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti