Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
D

Specialist Comert International – Iasi

Companie Verificata

Adaugat: 3 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
DARE TALENT DEVELOPMENT S.R.L.
Industrie:
IT si telecomunicatii
Locatie & Tipul Jobului:
Iasi | Program Full Time
Nivel experienta:
Fara experienta
Vechime:
Fara experienta/Mai putin de 1 an
Descriere:

Candidatul ideal

Cerințe pentru candidat:

  • Bilingv: cunoașterea unei dintre limbile straine Italiana sau Spaniola la nivel B2 (avansat) si Engleza incepator.
  • Dornic să înceapă o carieră în vânzări, achiziții, negociere. Experiența anterioară nu este obligatorie.
  • Dornic să călătorească internațional;
  • Orientat spre rezultate și auto-motivat;
  • Cunoștințe PC (Ms Office, Outlook);
  • Încrezător în forțele proprii;
  • Team player;
  • Sociabil și confortabil în interacțiunile cu clienții.

Descrierea jobului

Despre rol
Un rol cu impact asupra unei economii durabile prin reducerea risipei de mărfuri! Persoana care ocupă acest rol este responsabilă de identificarea furnizorilor potențiali și negocierea achiziției de mărfuri nevândute (lichidări, produse cu data scurtă de valabilitate, colecții vechi, comenzi anulate) la nivel internațional.

Responsabilități:

  • Identifici oportunități de achiziții și potențiali furnizori;
  • Menții legătura cu furnizorii și dezvolți baza de date;
  • Realizezi dosarele de achiziții, pentru a oferi informațiile necesare departamentului de marketing;
  • Lucrezi împreună cu buyeri seniori pentru a avea o strategie de business comună, orientată pe generarea de achiziții.

Beneficii:

  • 1000 de colegi creativi, competitivi și uniți;
  • O cultură inedită de start up, care îmbină mediul business, performanța, ideile noi și libertatea de exprimare;
  • Un mediu multicultural, colegi în 8 țări și călătorii de business la nivel internațional în 29 de țări;
  • Evenimente HR, sportive și competiții;
  • Acces la misiuni internaționale;
  • Buget de beneficii flexibile, care crește in funcție de senioritatea în companie (tichete de masă, asigurare medicală, abonament la sală, decont carburant, tichete de vacanță etc);
  • Formare dedicată alături de DARE Academy – training și coaching gratuit timp de 3 luni;
  • Formare continuă prin expunerea la un mediu de business internațional;
  • Bonus de performanță și procent din negocierile realizate;
  • Oportunități constante de evoluție ca buyer, manager, trainer.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Specialist Comert International – Iasi
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti