Abonare alerta locuri noi de munca

Conecteaza-te rapid cu Facebook sau Google

Salveaza Job

Sau continua cu adresa de email

Or your alerts
D

Specialist logistica

Companie Verificata

Adaugat: 2 săptămâni în urmă

Aplica pe
Companie:
DEDEMAN SRL
Industrie:
Retail, moda si bunuri de larg consum
Salariu:
Media neta estimata pe baza celor 379 salarii introduse in Salario: 4.364 LEI/Luna
Locatie & Tipul Jobului:
Bacau | Program Full Time
Nivel experienta:
Nivel mediu
Vechime:
3 ani
Descriere:

Descrierea jobului

Ne dorim colegi entuziasti si creativi pentru postul de Specialist logistica - Sediul Central Bacau.

Sunt necesare studii superioare finalizate.

Ne dorim sa ai abilitati de organizare, capacitate de analiza si orientare spre dezvoltare profesionala.

Ne asteptam sa ai abilitati de comunicare dezvoltate si sa iti faca placere sa lucrezi atat individual cat si in echipa.

Cunostintele avansate de MS Office (Excel, Word) iti vor fi de un real folos.

Ne intereseaza sa ai o atitudine proactiva, initiativa si sa fii orientat spre oameni si rezultate.

Este important sa ai cunostinte despre SAP, WMS si despre fluxul de aprovizionare.

Este necesar sa ai permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari in centrele logistice, pana la 3 luni pe an.

Suntem pregatiti sa te sprijinim prin:

  • instruire continua - Te vom sustine cu un program personalizat de dezvoltare a competentelor.
  • oportunitati de promovare - Te vom anunta, cu prioritate, despre posibilitatile de avansare in cadrul companiei.
  • recompensarea dedicarii - Suntem pregatiti sa-ti oferim bonusuri lunare atractive, in functie de nivelul de dedicare in realizarea sarcinilor. In plus apreciem si colaborarea pe termen lung oferindu-ti si alte beneficii.

Locul tau este intr-o echipa de succes. Vino sa:

  • analizezi in mod constant activitatile operationale (receptie, depozitare, picking, livrare, incidente livrare), fluxurile de lucru si rezultatele din centrele logistice
  • gestionezi proiectele in mod autonom in locatiile desemnate (studii de caz, jurnale productivitate, normare activitate etc.)
  • oferi suport in vederea atingerii obiectivelor echipelor de conducere din centrele logistice
  • colectezi datele si intocmesti rapoarte privind activitatea si performanta inregistrata
  • identifici solutii de imbunatatire si sa le implementezi, pentru cresterea productivitatii
  • urmaresti zilnic functionarea corecta a WMS-ului in centrele logistice si raportezi situatiile care trebuie remediate
  • monitorizezi inventarierea si gestionarea corecta a stocurilor, conform regulilor si planurilor de asezare stabilite la nivel de sector, zona, cladire etc.
  • verifici corectitudinea raportarilor specifice si sa calculezi rezultatele in baza indicatorilor cheie stabiliti
  • te implici activ in deschiderea noilor centre logistice si sa oferi suport in locatie, inainte si dupa deschidere
  • verifici respectarea tuturor procedurilor aplicabile si sa elaborezi si implementezi procedurile/ instructiunile specifice departamentului Logistica.

Doar persoanele selectate in urma analizarii aplicatiilor vor fi contactate si invitate sa participe la testare/interviu.

Sfaturi de siguranta

  • Nu trimiteti niciodata BANI in avans sau acte de identitate pentru aplicarea la un loc de munca. Nu trimiteti bani in avans pentru promisiuni de angajare sau alte oferte similare.
  • Daca aveti impresia ca acest anunt nu este real, va rugam sa il raportati apasand butonul "Raporteaza Job"
Raporteaza Job

This action will pause all job alerts. Are you sure?

Cancel Proceed
Numele anuntului: Specialist logistica
Autentificare si aplica acum: Utilizati email si parola pentru a va autentifica:
Raporteaza

Fii informat

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru si primeste cele mai recente oferte de munca si informatii despre cariera direct in inbox-ul tau.

Securitatea datelor dumneavoastra este importanta pentru noi. Citeste Politica de confidentialitate.

Raporteaza o problema

B-dul Dimitrie Pompeiu Nr. 9 - 9A, Iride Business Park, Bucuresti